Festival heliloojate Kappide auks

Kersti Inno 17. juuni 2011, 00:00

Suure-Jaanis on tore traditsioon tervitada suve saabumist heliloojatele Kappidele pühendatud muusikafestivaliga.

Kui esimesel muusikafestivalil kõlas vaid Artur Kapi, Villem Kapi, Eugen Kapi ja Mart Saare muusika, siis aastatega on lisandunud teoseid paljudelt eesti heliloojatelt, maailma muusikaklassikast, aga ka praegusaegsest loomingust. Kontserdid toimuvad nii sees kui ka väljas, keskpäeval, õhtul, hilistel öötundidel ja koidu ajal.

Seekord ehitab festival avapäeval muusikalise silla Tallinna: avakontserdil heliloojate Kappide majamuuseumis esitab pianist Mihkel Mattisen Eugen Kapi klaveripalade tsükli "Tallinna pildid", pealinna Niguliste kirikus esinevad festivali egiidi all Tallinna Kammerorkester ja lastekoor Ellerhein ning samal ajal esineb Suure-Jaani Gümnaasiumi saalis hulk külalisi Tallinnast - Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ning solistid Jassi Zahharov ja Aare Tammesalu.

Põnevate ideede kõrval on igal aastal lisandunud huvitavaid kontserdipaiku. Olustvere leivakojas esinevad tänavu temaatilise kavaga "Meie igapäevane leib" Ka Bo Chan, Kristi Mühling, Aare Tammesalu, Neeme Punder ja Jaan Tammsalu. Vastemõisa viljahoidlas esitab Eesti Rahvusmeeskoor Raul Talmari juhatusel ENSV-aegse koorimuusika toel kava "Kalju kolhoosi suvealguse pidu". Lubjassaare talus Johann Köleri muuseumis annab hilisõhtuse kontserdi Tobiase Keelpillikvartett. Olustvere lossis saab aga nautida Menotti lühiooperit "Telefon" EMTA ooperistuudio esituses.

Kappide dünastia väljapaistvaima esindaja Artur Kapi auks nimetatud kohvikus Arturi Juures toimuvad festivali raames lõunatunnid tuntud inimestega. Kohtuda saab Tunne Kelamiga, kes räägib Marje ja Kuldar Singist, dirigent Peeter Sauliga, laulja Taimo Toomastiga ning klarnetist ja dirigent Toomas Vaviloviga.

Peale muusika pakub festival Artur Kapi ühingu majas vaatamiseks Jaanus Siimu festivaliteemalist fotonäitust. Kavas on ka mitu linateost: Rein Marani loodusfilm "Üheksavägised" ning 1916. aastal valminud tummfilm "Kristus".

Festivali üks võluvaid traditsioone on päikesetõusukontsert Hüpassaare rabasaarel, kus 23. juunil kell 3 minnakse päikesetõusule vastu koos ETV tütarlastekoori, Aarne Saluveeri, soo-orkestri ja Toomas Vaviloviga.

Festival lõpeb jaanipäevakontsertidega Suure-Jaani kirikus ja laululaval ning jaaniõhtuga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:14
Otsi:

Ava täpsem otsing