Sügiseks kontor puhtaks suvel. Vaata üle ka ventilatsioon

Mariliis Pinn 27. juuli 2011, 00:00

ABC Hooldus OÜ omanik Targo Pärnamets selgitab, et ka 15kraadise pakasega saab aknaid pesta

"Niinimetatud puhastuse eritöid ehk siis akende pesu, põrandate süvapuhastus, pehme mööbli puhastus, õlitamised ja läigestamised jne, tehakse 1, 2 või 4 korda aastas, sõltuvalt vajadusest," selgitas Bank, lisades, et keskmises kontoris võiks seda teha siiski kaks korda aastas ja avalikel pindadel, kus käiakse tihti ja näites haiglates võiks niiöelda suurpuhastust tihedamini ette võtta. "Soojas ruumis saab kõiki eriöid teha, kuid kui see võetakse ette korra aastas, on see mõistlik puhkuste perioodil ära teha, kui kontoris on väiksem töökoormus," lisas Bank. ABC Hooldus OÜ omanik Targo Pärnamets lisas, et ka kuni 15kraadise pakasega saab jaanuarikuus aknaid pesta. "Vastavad kemikaalid on olemas, kuid kliendid üldiselt ei soovi seda, kuna hind läheb liiga kõrgeks," ütles ta.

Pärnamets soovitas kontoris suurpuhastust teha kaks korda aastas. "Kõik oleneb käidavusest, kui firmal on suur 500 ruutmeetri suurune vaipkattega kontor ja seal on 50 inimest tööl, on mõistlik kaks korda aastas teha vaipade keemilist pesu ja ka PVC-põrand vajab töötlemist, kuna kaitsekiht pidevalt kulub," tõi ta näite.

Pärnamets ütles, et üldiselt lasevad ettevõtted kõik jaanipäevaks korda teha ja taas on aeg suurpuhastuseks jaanuaris, või siis kevadel ja sügisel.

SOL Eesti OÜ müügiosakonna juht Martin Mägi selgitas, et suuremaid hooldustöid kontoris tehakse reeglina kevadel ja sügisel. "Südasuvi on nii-öelda madalhooaeg, kui haldusjuhid puhkavad ning keegi ei taha kontorikoristusele mõelda. Siis tegeleme pigem välitöödega, nagu muru niitmine, hekkide pügamine jne," ütles Mägi.

Siiski soovitas ta hakata mõtlema põhjalikuma sügiskraamimise peale. "Kindlasti tuleb varsti tellida tööd sügiseks. Kontori aknad nii seest kui ka väljast võiks augustis, septembris või hiljemalt oktoobris ära lasta pesta," ütles Mägi, kelle sõnul tuleks klientidel tööd vähemalt kuu ette tellida. "Kui tahate septembris lasta aknaid pesta, tuleb see töö augustis tellida," selgitas ta, et hiliste tellijate aknapesu võib lükkuda ka novembrisse.

Ka soovitas ta juba mõelda põrandate hooldusele. "See tuleks ka samal ajal ette võtta, sest talveperioodil kantakse sisse kõige rohkem soola ja mustust ning pori, mis rikub põrandaid," ütles Mägi, kelle sõnul masu ajal jätsid kliendid pigem kevadtööd tellimata, kuid ei loobunud sügisesest puhastusest. "Korralikult hooldatud põrandat on ka lihtsam puhastada ja siis ei ole hirmu, et detsember käes ja põrand rikutud," lisas ta.

Suurema tööna soovitab ta ette võtta ka pehme mööbli puhastuse, mis kogub tolmu endasse, ja kindlasti enne kütteperioodi lasta kõikvõimalikud kütte- ja ventilatsioonisüsteemid üle käia.

Lisaks võiks Pärnametsa sõnul mõelda ka näiteks laeplaatide ja ventilatsiooniavade puhastamisele, kui kontoris ei ole ammu suurpuhastust tehtud. "Kui vaipkattega põrandat halvasti hooldatakse, siis ventilatsiooniavad tõmbavad musta õhku sisse," selgitas ta. "Ka suitsuruumides annab kõvasti lagesid puhastada."

Mägi soovitas hakata mõtlema ka lumekoristusele: "Kõik mõtlevad, et küll aega on, kuid lumekoristuslepingud võiks ka septembri lõpus ära teha." Mägi sõnul on keeruline just neis kohtades, kus on vaja mehhaniseeritult lund lükata, väiksemates kohtades käsitsi lume lükkamiseks ressurssi jagub.

ABC Hooldus OÜ omanik Targo Pärnamets selgitas, et seoses uue tuleohutusseaduse kehtima hakkamisega on päevakorda tõusnud ventilatsioonisüsteemide puhastamine. "Ventilatsioonisüsteeme tuleb iga paari aasta tagant kindlasti puhastada," selgitas Pärnamets.

Hinnad kujunevad kliendile vastavalt tööde mahule. "Ei saa rääkida hinnakirjast, meie inimene tuleb kohale ja hindab olukorda, vaatab üle, mida teha, ja teeb pakkumise," ütles Mägi.

Pärnamets soovib alustada sobiva firma otsimist Google'i avamisega. "Klient peaks guugeldama ja otsima usaldusväärse firma, kes on vähemalt kolm ja rohkem aastat tegutsenud. Iga kevad tuleb suur hunnik puhastusfirmasid juurde, kes turul hinna alla löövad. Mina kutsun neid kevadkuulutajateks, kes talveks välja surevad, sest järelikult ei saanud nad hakkama," ütles Pärnamets.

Pärnamets selgitas, et puhastuse hind sõltub suuresti kontori sisukorrast, kuid keskmisest räpasema kontori suurpuhastusel võiks arvestada umbes 1,4 euroga ruutmeetri kohta.

2010. aastal, kui Türi Kultuurimaja renoveerimine valmis sai, sõlmisime kohe firmaga lepingu. Pikalt kaalusime, kas võtta firma või palgata oma koristajad. Seni oleme nendega väga rahul, pole mingeid probleeme.

Meil on suured aknapinnad, mis kaks korda aastas üle käiakse, mitu saali, laiad koridorid, vaipkattega kontoripinnad jne. Firma töötajad tulevad kohale spetsiaalsete masinatega, millesse ise oleksime pidanud investeerima, ja õigete vahenditega, ja tänu sellele on meie maja väga puhas, nagu oleks just nõelasilmast tulnud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:57
Otsi:

Ava täpsem otsing