Venemaa pakub Aasia farmeritele maad

Fredy-Edwin Esse, California 12. august 2011, 11:59

Venemaa on pakkumas põllumajanduslikku maad Kagu-Aasia riikidele saagi kasvatamiseks ja kindlate toidutarnijate kindlustamiseks, mis käib laiema plaani alla kasvatada kaubavahetust ja investeeringuid uutele turgudele.

"Me pakkusime täna piirkonna firmadele võimalust siseneda Venemaa turule, võttes arvesse selle suurust, ja võimalust ennast sisse seada enda toidu kasvatamiseks," ütles Venemaa asemajandusminister Andrei Slepnev intervjuus, vahendas Bloomberg.

"Paljud Aasia valitsused uurivad alternatiive kindlustamaks toiduvarusid pikemas plaanis, võttes arvesse Aasia ees seisvaid demograafilisi ja keskkondlikke pingeid, mis võivad viia struktuurse toidupuuduseni," rääkis HSBC Holdingsi majandusuuringute juht Frederic Neumann Bloombergile. "Seda on juba tegelikult näha läbi kõrgema inflatsioonisurve terve regiooni põllumajandussektoris."

Juunis teatasid OECD ja ÜRO ühises raportis, et toiduhinnad püsivad tuleva kümnendi jooksul kõrgemal, kui läinud 10 aasta jooksul, sest põllumajanduslik  tootmine väheneb ja nõudlus kasvab.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. August 2011, 12:00
Otsi:

Ava täpsem otsing