Perearst saab miljonidividende tänu kokkuhoiule

26. august 2011, 07:20

Kuigi haigekassa kärpis perearstidele makstavaid summasid, suudavad tohtrid endiselt kasumit teenida ning endale üle miljoni krooni küündivaid dividende maksta.

„Mõtlesime, et kuna praegu on kriisiperiood ja mine tea, mis juhtub, siis sellepärast nii otsustasime,“ põhjendas Jõhvis ja Illuka vallas tegutseva perearstikeskuse SHM Medicor üks omanik Marina Šalkauskene dividendide maksmist. Kahe arsti ja ühe õega perearstikeskuse omanikud võtsid mullu välja aastatega kogunenud jaotamata kasumi - kokku 1,4 miljonit krooni, mis tõi neile perearstide dividendiedetabelis esikoha. Tänavu kavatseb arstikeskus omanikele välja maksta koguni 1,9 miljonit krooni. Doktor lisas, et vähenenud lepingumahu juures kuluvat nüüd mitu aastat enne, kui kasumiraha taas kogunema hakkab.

Haigekassa 100 suurema lepingupartneri seast maksis mullu omanikele dividende ligi 70 perearstikeskust - kokku üle 26,4 miljoni krooni.

Samas on perearstide lepingumahud koefitsientide alandamise tõttu vähenenud ning paljud arstid kurdavad majandusaasta aruandes, et vähenenud on ka ravikindlustatute arv.

Ometi on dividendide kogusumma jäänud aastast aastasse stabiilseks. Vähemalt kolm perearstikeskust on kuulutanud ka selleks aastaks välja üle miljoni krooni küündivad dividendid.

Mille arvelt on võimalik perearstil niipalju haigekassalt saadud raha kokku hoida, et selliseid dividende maksta.

Loe lähemalt Äripäeva tänasest paberlehest, milleks osta päevapilet SIIT või telli leht SIIT.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2011, 10:37
Otsi:

Ava täpsem otsing