Eelmine aasta tõi kaotatud käibe tagasi

Tanel Raig 21. september 2011, 00:00

Võrreldes 2009. aastaga suutsid 50 suuremat autotranspordifirmat oma müügitulusid 15,3% kasvatada. Nende kogukäive oli eelmisel aastal 233,1 miljonit eurot.

Suurtest autotransporditeenuse osutajatest tegi tähelepanuväärse käibehüppe Autologistika, kes on spetsialiseerunud sõiduautode vedamiseks vajalike treilerite rentimisele. Kasvu taga on müük Soome (+147% eelmisel aastal).

Suurfirmadest näitas müügitulu langust vedelkeemia ja ohtlike ainete maanteetranspordiga tegelev Haanpaa. Tema 2009. aasta 12,1 miljonist eurost jäi eelmisel aastal järele 8 miljonit eurot. Languse taga ei olnud siiski nende nišisektori kesine olukord ja ilmselt ka mitte Haanpaa kehv töö, vaid kontsernisisesed ümberkorraldused. Kui varem tegi Haanpaa OÜ ise Skandinaavia-suunalisi vedusid, siis eelmisest aastast tehakse vedusid allhankena Haanpaa OY juhtimisel.

Arvestades, et Haanpaa tuludest pärineb vaid 3% kohalike vedude ja 97% rahvusvaheliste vedude tegemisest, siis on arusaadav, et rahvusvaheliste vedude peatöövõtu liikumine ettevõttest välja mõjutab oluliselt firma majandustulemusi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:13
Otsi:

Ava täpsem otsing