Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kreeka enesetappude arv kahekordistunud

Katri Soe-Surén 20. september 2011, 11:37

Kreeka kriisi kõige dramaatilisem märk on kasvav enesetappude arv, kirjutab Wall Street Journal. Suure osa enesetapjatest moodustavad pankrotis väikeettevõtjad.

Kriisi algusest saadik on registreeritud enesetappude arv laias laastus kahekordistunud, kirjutab WSJ viitega Kreeka tervishoiuministeeriumi ja heategevusorganisatsiooni Klimaka andmetele.

Tööpuudus on tõusnud üle 16%, tõusevad ka kuritegude, kodutute emigrantide ja eraisikute pankrottide numbrid. Kõige kiiremini on kasvanud aga enesetappude arv. Selle aasta esimese viie kuuga on enesetapu sooritanud 40% rohkem kreeklasi kui läinud aasta sama aja jooksul.

Alles läinud reedel päästis politsei ühe mehe elu, kes oli end Thessalonikis põlema süüdanud. Tegemist oli endise väikeettevõtjaga, kelle äri oli põhja läinud.

Briti tervishoiuajakiri The Lancet kirjutab, et enesetappude arv kasvab finantskriisi tõttu ka mujal Euroopas, kuid Kreekas on olukord kõige hullem. Arvatakse ka, et ametlik statistika ei peegelda kogu tõde, kuna mitmed pered maskeerivad enesetapu tihti õnnetuseks,  kuna Kreeka õigeusu kirik keelab enesetapjatele matuse korraldamise.

Kreeka tüüpiline enesetapja on mees vanuses 35 kuni 60, kes on majanduslikult laostunud, enamasti on tegemist ka pereisa ja pere peamise toitjaga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. September 2011, 13:59
Otsi:

Ava täpsem otsing