Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eestlased ennustavad edukalt Rootsi hobuste võiduajamistel

13. jaanuar 2014, 00:00

Eelmisel kuul võitis kuus piletit Eesti totalisaatori kaudu Rootsis peetud hobuste võidujooksul ja tõi Eestisse enam kui 2,5 miljonit eurot, infot võitjate kohta hoitakse saladuses.

Eelmisel nädalal kirjutas Rootsi ajaleht Afton­bladet, et 59miljonilisest jackpot’ist Rootsis toimunud traavivõistluse mängus Axelvalla V75 haukasid Eesti mängijad enam kui kaks ja pool miljonit eurot ja seda vaid kuue piletiga.

Eestlaste erakordne mänguõnn. Rootsi ennustusportaali ATG pressiesindaja Hasse Svennehed kommenteeris, et Eesti esineb tulusaajate hulgas tihti, ent sedavõrd suur võit Eestisse tuli esimest korda. “Eestil vedas eelmise laupäeva  V75 mängul väga. Kõigi 27 pileti hulgast, millest seitse olid õiged, kuulus kuus Eestile,” ütles Svennehed.

Svennehed nentis, et üle miljoni Rootsi krooni suuruse võidu puhul õnnitleb totalisaator klienti, kes mängis läbi veebi või telefoni. Mängija nime ei saa nad aga ilma tema nõusolekuta avaldada. Sama reegel kehtib ka teise mängijate puhul, nii on ka rootslastest mängijad anonüümsed.

Eestis teeb AVGga koostööd ennustusportaal Toto, mis kuulub ASile Totalisaator, mille juhatuse liige on Jüri Järv.

Järv kommenteeris, et tegemist on Eesti suurima võiduga, suur jackpot oli 5 900 000 eurot, millest veidi alla poole jõudis Eestisse. Võitjaid Järv ei avalikusta, viidates sellele, et mängurid ei soovi oma nime avalikustamist. Küll aga märkis ta, et kõik Eestisse tulnud võidud ei läinud eestlastele, vaid osa neist läks ka Eestis resideeruvatele välismaalastele.

Järv rõhutas, et seekord juhtus nii, et Eesti kaudu panustati üllatajatele ja seetõttu ka nii suur võit koju toodi. Ta selgitas, et kui võidavad favoriidid, siis neile on inimesed panustanud palju ja siis on ka võidupileteid palju, kui aga võidavad hobused, kes on üllatajad ja mõni mängija on need ära arvanud, siis langeb enamik pileteid välja ja on võimalik väga suur võit saada.

Rahalisel panusel piirangut ei ole ning panustada saab 60 eurosendist alates. Kliendibaas on Toto portaalil veel Järve sõnul väike, ent seda soovitakse mitmekordistada.

Alles kogub menu. Rootsis on traavisport ja selle harrastamine kordades suurem kui Eestis. Eestis traavisporti jälgivad inimesed on Järve sõnul alaga ikka kuidagi seotud ja jälgivad võistlusi, panustavad aga  vähe. “Meil on teatavasti piirangud, vastavalt seadusele seda suurt jackpot’i, mis mängu tuleb, me ei saa reklaamida, ja inimesed ei tea,” märkis Järv. Ta lisas, et mujal maailmas on inimesed paremini kursis ning käivad võistlusi ka vaatamas, ent inimestele, kes ei ole sellega kokku puutunud, neile tundub see panustamine keeruline.

Järv kinnitab aga, et traavisõidu jälgimisel midagi keerulist ei ole. “Üldiselt on see nagu tavaline tippspordi jälgimine. Head mängijad tunnevad hobuseid nimepidi ja teavad statistikast, kui hästi nad jooksevad ja millal nad on vormis,” lausus ta.

 

 Mis on mis

  • Õnnemäng

Totalisaator on õnnemäng, mille sisuks on võimalus ennustada hobuvõiduajamise tulemus.

V75 mängud toimuvad laupäeviti ning ära tuleb arvata seitsme järjestikuse traavijooksu võitjahobused.

Toto portaali kaudu saab Eestis teha panuseid erinevatele Rootsi hipodroomidel toimuvatele jooksudele.

Rootsi totalisaatori ATG 2012. aasta käive oli 12,42 miljardit Rootsi krooni.

Eesti AS-i Totalisaator 2012. aasta käive oli 584 548 eurot, ettevõte on 56 314 euroga kahjumis.

Ettevõtte nõukokku kuuluvad: Jaan Manitski, kes oli Eesti Kongressi liige ja Tiit Vähi valitsuse välisminister;
John Fitzgerald Bootsman (hollandlane) ja Mats Helmer Stefanus Gabrielsson (rootslane).

Totalisaatori aktsionär on ka MTÜ Tallinna Hipodroom.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. January 2014, 17:52
Otsi:

Ava täpsem otsing