Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Puhkepäev. Nupukust täis Eesti asjad

17. jaanuar 2014, 00:00

Näitus “Eesti saladused” tegijad rebivad vaataja argisest välja ja näitavad talle tava­päraseid Eesti tooteid uudses võtmes.

Saladustest aimu saamine nõuab alati süvenemist ja aega, kiirustades seda teha ei saa. Nii tasukski väiksesse ruumi üles seatud esmapilgul väikesearvulise kollektsiooniga tutvumiseks rahulik hetk leida. Üllatusmomendid on seejuures garanteeritud.

Näituse loojateks on kaks Soome disainerit, Aamu Song ja Johan Olin, kes on tuntud ühise disainiettevõtte Company kaudu. Nad võtsid 2013. aasta suvel aega, et külastada erinevad Eesti väikeettevõtteid. Reis viis neid Tallinnast Rakverre, Narvast Avinurme, edasi Järvamaale, Moostesse, Räpinasse, Võrru, Muhu saarele ja mujale. Kohtumistest rõivatootjate, mänguasjade ja punutiste valmistajate ning mitmete teiste ettevõtete esindajatega sündis näituse tarbeks uus kollektsioon tooteid, mis on disainitud Company disainerite poolt, aga toodetud samades Eesti ettevõtetes.

Seelikusse on nad näiteks peitnud ära taskud, mis kotti asendavad, puidust mängumööblisse aga tuled, mis vajadusel ka valgusti rolli täidavad. Sireli Talu abiga on nad loonud lambavillast silmklapid, mis magusa une garanteerivad ja koostöös Neeme Habakukega tünn-tabureti ja -laua.

Firma E. Straussi laastust korvid on keeratud aga sõna otseses mõttes pea peale. Näitusel näeb samas tehnikas valminud lampe. Ja see on ainult osa väljas olevatest töödest. Näituselt ja sellega koos käivast kataloogist saab veel ohtralt lisainnustust.

Tegu on inspireeriva vaatamisega kõigile, kel meeldib piiridest väljapoole mõelda. Eelkõige võiks soovitada seda näitust aga väikeettevõtjatele. See aitab ehk näha ka oma tooteid, teenuseid avarama pilguga kui muidu.

 

Hinnang

  • Aamu Song ja Johan Olin “Eesti saladused”

Hinnang: 9

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Lai 17, Tallinn
Avatud kuni 23. veebruarini

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2014, 16:45
Otsi:

Ava täpsem otsing