IMF tõstis taaskord Briti majanduskasvu väljavaadet

Raido Neemre 08. aprill 2014, 22:17

IMF tõstis täna teist korda käesoleva aasta jooksul Suurbritannia majanduskasvu ennustus; seekord tõsteti majanduskasvu prognoosi 2,9%ni.

IMFi Suurbritannia majanduskasvu ennustava protsendi tõstmine oli osa iga kahe aasta tagant välja antavast maailma majanduse väljavaate raportist.

IMF andis oma hinnangu vahetult peale seda, kui riigi rahandusminister George Osborne tõstis oma ennustust Suurbritannia majanduskasvule. Osbourne ennustab, et SKP kasvab sellel aastal 2,7%; 2013. aastal oli kasvuks 1,7%.

Raporti pressikonverentsil sõnas IMFI peaanalüütik Olivier Blanchard, et IMF oli Suurbriannia majanduskasvu varasemalt “selgelt alahinnanud”.

“Oleks õiglane öelda, et meie ennustus oli liiga pessimistlik ja majanduskasv on tõepoolest olnud palju tugevam, kui me ennustasime,” sõnas Blanchard.

"Fakt, et tarbimine kasvas, on hea uudis. Ma usun, et tuleviku perspektiivis taastuvad ka investeeringud ning majanduskasv saab olema tasakaalukam.”

Lisaks IMFi raportile, avalikustati täna ka kaks teist positiivset indikaatorit Suurbritannia majanduse suhtes.

Esiteks, näitasid ametlikud andmed, et Suurbritannia tööstus kasvas rohkem, kui veebruaris ennustati. Sektor kasvas jaanuaris 1% võrra ning aastakasvuks ennustatakse 3,8%.

Reutersi küsitletud majandusanalüütikud ennustasid igakuiseks kasvuks 0,3% ning aastaseks kasvuks 3,1%.

Teiseks, Briti Kaubanduskoja uuring näitas, et ettevõtete kindlustunne lõi aasta esimese kolme kuu jooksul rekordeid. 7479 küsitletud ettevõtet väljendasid kindlustunnet kuue võtmenäitaja osas, sh tööhõive ootused ning siseriiklikud tellimused.

“Raske on leida mingeid negatiivseid märke Suurbritannia majanduses,” sõnas Berenbergi analüütik Robert Wood.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2014, 22:17
Otsi:

Ava täpsem otsing