Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Oksjonimaja müüb Stalini kingitust Rooseveltile

Romet Kreek 28. aprill 2014, 14:10

Ðveitsi oksjonimaja David Feldman pakub ostuhuvilistele Jossif Stalini kingitust USA presidendile Franklin D. Rooseveltile.

Nn Roosevelti bloki nimetust kandva margineliku puhul on tegemist ühe suurima Vene filateelia haruldusega. Tegemist on 1935. aasta 1-rublase lennumargi vigase ületrükiga. Ületükk on markidel tagurpidi. Margiharuldusele on teinud ekpertiisi margiekspert Mikulski. Margineliku hinnaprognoosiks on 1,5 – 2 miljonit eurot.

Kuuldavasti näitas Jossif Stalin margiharuldust USA presidendile F. D. Rooseveltile, kes oli ka margikoguja, kirjutas oksjonimaja. Legendi kohaselt ei olnud Stalin markidest ega markide kogujatest huvitatud. Ta suhtus filateeliasse väga negatiivselt, kuna see läks vastuollu tema kommunistlike põhimõtetega. Sellele vaatamata soovis ta teha erilise kingituse Rooseveltile, kes kuuldavasti olnud kirglik filatelist. Tal soovitati presidendile kinkida tolle aja suurim Vene filateeliaharuldus, milleks oli tagurpidi ületrükiga marginelik, kus ületrükis oli San Francisco kirjutatud vigaselt, väikese f-tähega.

Marginelikust sai Roosevelti margikollektsiooni kõige väärtuslikum ese. Hiljem sai sellest Vene ja Nõukogude kõige kallim filatelistlik objekt. Tegemist on maailma kõige kallima ületrükimargiga ja kõige kallima 20. sajandi margiga.

See on ka üks väheseid margiharuldusi, mis ei pärine krahv Ferrary kogust.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. May 2014, 13:03
Otsi:

Ava täpsem otsing