Avalikustati kahe luuraja nimed

Ken Rohelaan, Ave Lepik 22. mai 2014, 11:05

Teabeameti peadirektor Rainer Saks avalikustas kaks ameti töötajat, kes on kinni peetud omastamise ja riigisaladuse ebaseadusliku avalikustamise kahtlusega.

Kahtlusalusteks on Sergei Bõstrov ja Pavel Kotkin, kelle töö olemust ja täpset ametikohta Saks ei avaldanud.

"Kuigi Pavel Kotkin on töötanud ka teistes riigiametites, siis kõik nimetatud episoodid puudutavad teabeametis töötatud aega, mitte mujal. Välisministeeriumi ja teisi riigiasutusi ei ole mõtet sel teemal küsitleda," ütles Saks.

Saks lisas, et juhtumi tõttu on teabeamet oluliselt muutnud oma kontrollimeetmeid ja tööprotseduure. Tema sõnul ei saaks öelda, et varem sellega ei tegeletud, sest vastasel juhul poleks sellisele tegevusele jälile saadud.

Riigiprokurör Inna Ombler ütles juhtumi kohta, et tegemist on ametiisikutele usaldatud võõra varaga, mille osas oli kahtlustatavatel suures ulatuses omastamise võimalus. "Täna jääksin mõnesaja tuhande euro suuruse summa piiridesse, aga kindlasti see täpsustub ja tõenäoliselt kahjuks suureneb," ütles Ombler.

Küsimusele, miks ei uuri juhtumit majandus- või kriminaalpolitsei, vastas kaitsepolitseiameti peadirektor Arnol Sinisalu, et nendel puuduvad tehnilised võimalused ja mõned teadmised. "Ei ole vaja viia kurssi inimesi, kes valdkonnast eriti palju ei tea. Detailidega, millest arusaamiseks läheks liiga palju aega, see ei ole mõistlik," ütles Sinisalu.

Kaitsepolitseiamet teatas täna, et menetleb riigiprokuratuuri juhtimisel kriminaalasja, milles kahtlustatakse nelja teabeameti tööga seotud ametnikku, kes väidetavalt omastasid võõrast vara suures ulatuses. Esialgsetel andmetel võib kahju ulatuda mõnesaja tuhande euroni. Kahele kahtlustatavale on esitatud lisaks kahtlustus riigisaladuse ebaseaduslikus avalikustamises.

Pressikonverentsil kinnitas Saks, et tema teada on selline juhtum ametis esmakordne. Saksa kinnitusel on Bõstrov ja Kotkin kinni peetud ja teabeamet on nendega töösuhte peatanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. May 2014, 09:16
Otsi:

Ava täpsem otsing