Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Laasi: oleme korralikud kodanikud

02. juuli 2014, 00:00

Esmaspäeval algas keskerakondlastest riigikogu liikmete Priit Toobali ja Lauri Laasi ning juriidilise isikuna kohtu alla antud Keskerakonna kriminaalasi, mille asjaosalised endal süüd ei näe.

“Oleme korralikud Eesti Vabariigi kodanikud ja tublid inimesed,” ütles Laasi enne kohtuistungi algust. Laasi ütles, et tema ja Toobal on kasutanud ainult ­ausaid võtteid ja ka Keskerakonna juht Edgar Savisaar kasutab oma poliitikas ausaid võtteid.

Toobali sõnul on aga kohtuprotsess Eesti riigi raha raiskamine.

Kohtus kõlas, et Ivor Onksion koostas ettekandeid ja memosid Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare jaoks Priit Toobali vahendusel. Info edastamise eest lootis Onksion saada n-ö pehmet maandumist Keskerakonnas. Prokuröri sõnul nähtub tõenditest, et Laasi ja Toobal otsisid Onksionile elatise teenimise võimalusi Keskerakonna ridades.

Väidetavad annetused. Uno ­Vares, kes annetas Keskerakonnale väidetavalt 40 000 krooni ja 200 eurot, vastas kohtus, et pole Keskerakonna liikmeks oleku ajal parteile annetanud. Väidetavast annetustest sai Vares enda sõnul teada, kui talle helistas ajakirjanik ja küsis, kas ta on Keskerakonnale raha annetanud. Vares ütles kohtus, et annetuste orderil seisev allkiri ei ole tema kirjutatud.

Keskerakonna peasekretäri Toobaliga Vares enda sõnul enam ei suhtle. Vares saatis talle kirja, milles andis hinnangu tema tegevusele ning teatas, et koostöö jätkamine ei ole võimalik. Järgmisel päeval oli Viljandi koordinaatorina tegutsenud ­Vares ametist vabastatud.

Jaan Moorats kinnitas samuti, et pole Keskerakonnale raha annetanud ning tunneb Toobalit lihtsalt kui Suure-Jaani inimest. “Ma ei ole andnud Priit Toobalile raha Keskerakonnale annetamiseks. Ei ole talle ka raha laenanud,” tunnistas Moorats kohtus. Keskerakonna raamatupidamise järgi on aga Moora Keskerakonnale annetanud 30 000 Eesti krooni. Priit Toobal pöördus Mooritsa poole ka uurimise kestel ning palus tal kapole öelda, et ta on erakonnale annetanud.

Karta pole midagi. Laasi hindab kolleegi kõrgelt. “Iseenesest dokumente muidugi ei tohi võltsida, aga Toobal ei ole üldse selline, et ta võltsiks dokumente,” ütles ta.  Teiste sarnaste tegude väljatulemist Toobal ja Laasi ei karda. “Sarnaseid tegusid ei ole teinud, sest pole ka seda tegu korda saatnud, nii et sealt ei saa midagi välja tulla, nii et pole midagi välja tulemas,” kommenteeris ta.

Ivor Onksion omastas süüdistuse järgi sotsiaaldemokraadi Hannes Rummi isikliku elektronpostkasti sisu ning edastas selle Laasile ja Toobalile.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2014, 20:46
Otsi:

Ava täpsem otsing