Teadusraha energeetikasse juurde

21. juuli 2014, 00:00

Riigikogus juunis heakskiidu leidnud elektrituruseaduse muudatus aitab panustada senisest enam energeetika-alase teadus- ja arendustegevuse (T&A) edendamisse. See toetab ka Eleringi plaane tõsta T&A osakaal ühe protsendini ettevõtte käibest.

Kindlasti ei saa T&A suunad olema seotud ainult ettevõtte enda majandustegevusega, vaid tahame panustada arendustegevuse toetamise kaudu laiemalt Eesti ja Euroopa energiamajanduse edendamisse. Suurema T&A toetamise kaudu energeetikasektoris on hea võimalus anda midagi ühiskonnale tagasi, aidates luua uut väärtust laiemalt.

Praegu kaks korda vähem. Tänavu investeerib Elering teadus- ja arendustegevusse ligikaudu 650 000 eurot ehk 0,5 protsenti käibest. Järgmisel aastal jätkuvad juba algatatud projektid ning alustatakse mitme uuega. Uurimistegevuse prioriteedid on tarkvõrgu arendamine, valmisoleku loomine Kesk-Euroopa sagedusalaga ühinemiseks ning elektri- ja gaasituru tõrgeteta toimivuse tagamine. Seejuures on olulised info- ja kommunikatsioonitehnoloogiliste lahenduste senisest veelgi intensiivsem kasutuselevõtt energiamajanduse tõhustamiseks ning koostööprojektid teiste Euroopa põhivõrguettevõtjatega.

Mõistagi ei tööta me tänagi T&A projektide kallal üksi. Soovime areneda energeetika kompetentsikeskusena osana võrgustikust, mis hõlmaks ülikoole, riigiasutusi, turuosalisi, teiste riikide süsteemihaldureid jt partnereid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. July 2014, 19:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing