Bank of Ireland esmakordselt peale 2008. aastat kasumis

Raido Neemre 01. august 2014, 20:41

Bank of Ireland on peale 2008. aasta majanduskriisi, mis Iirimaad eriti rängalt tabas, esimest korda taas kasumisse jõudnud. 

Iirimaa suurim laenuandja ja riigi ainus pank, mis suutis majanduskriisi ajal kõrvale hoida riigi kontrollist, teenis 2014. aasta esimeses pooles 327 miljonit eurot maksueelset kasumit. 2013. aasta samal ajal oli pank 395 miljoni euroga kahjumis.

Pank jõudis kasumisse peamiselt seetõttu, et vaadati üle oma laenuportfell ning müüdi mõned Iiri riigivõlakirjad. Iiri riigivõlakirjade tootlus on viimasel aastal kasvanud, kuna riik väljus ametlikult eurotsooni abipaketist.

Bank of Irelandi juht Richie Boucher märkis, et nad jõudsid kasumisse tänu ligi 400 miljoni euro eemaldamisele hapuks läinud laenuportfellist.

Iirimaa ja selle majandus peale abiprogrammist väljumist säästumeetmete kasutuselevõtu seisukohalt kõvasti arenenud. Iirimaa pikaajalised laenukulud langesid sellel aastal isegi madalamale kui USA laenukulud.

„See on paranemine, mis võtab veel kaua aega, seega seni peame rakendama reegleid ja vaatama väikseid kasvunumbreid. Küll aga on tegemist jätkusuutliku kasvuga,“ sõnas Boucher.

„Me ei jää loorberitele puhkama, riik ja pank seisavad jätkuvalt silmitsi mitmete väljakutsetega,“ lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. August 2014, 20:41
Otsi:

Ava täpsem otsing