Neljapäeval algab keskpankurite suvelaager – mida oodata?

Mait Kraun 19. august 2014, 16:32

Iga-aastasest Jackson Hole’is toimuvast keskpankurite suvelaagrist tulevärki oodata ei ole, küll aga on loota erinevaid vihjeid, milliseid poliitikaid jätkatakse, vahendab Fox Business.

Vähesed ennustavad Wyomingis Tetoni mägede varjus toimuvast kokkusaamisest midagi sarnast, mis toimus kaks aastat tagasi, mil tolleaegne Föderaalreservi juht Ben Bernanke teatas oma kõnes üüratu stimuleerimisprogrammi alustamisest.

Samas arutavad rahapoliitika vormijad tõenäoliselt pikemalt tööturu olukorra üle ning annavad vihjeid, millised võiksid olla keskpankade lühiajalised sammud.

Reedel astub rambivalgusesse oma kõnega Föderaalreservi esimees Janet Yellen, kelle jaoks on selleaastane Jackson Hole’i kokkusaamine esimene.

„Ma ei arva, et ta räägib eriti rahapoliitikast,“ ütles investeerimisfirma ADM Investor Services peaökonomist Stephen Lewis. „Koosolemise teema saab olema tööturu dünaamilisus – see on keskpankurite ja eriti Föderaalreservi jaoks hetkel kõige südamelähedasem teema ja vormib tõenäoliselt lühiajalisi rahapoliitilisi otsuseid,“ ütles Lewis.

Samuti esinevad kõnega Jaapani keskpanga juht Haruhiko Kuroda, Brasiilia keskpanga juht Alexandre Antonio Tombini ja Inglise keskpanga juht Ben Broadbent.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. August 2014, 16:32
Otsi:

Ava täpsem otsing