Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Marko Kalev jäi jänni Krossilt võla väljanõudmisega

26. august 2014, 00:00

Kütuseäris skeemitamisega maksuameti huviorbiiti jäänud Marko Kalev nõudis ­Eerik-Niiles Krossilt kohtus välja 5000eurost võlga koos viivise ja intressidega, kuid ­eile selgus, et mees oli hagi valesti koostanud ning võla tegelikult juba tagasi saanud.

Kohtuistungi edenedes, mil kohtunik Piret Rõuk selgitas ­Kalevile hagi pealkirjastamise ja sisu koostamise nõudeid, loobus Kalev järjest nii vältava tsiviil­asja käigus võla tagasinõudmisest kui ka viivise nõudest, kinnitades seda kohapeal käsitsi sellekohast paberit täites. Jäi vaid intressinõue.

Äripäev on varem kirjutanud IRLi tipp-poliitiku Eerik-Niiles Krossi seostest kütuseäris maksude skeemitamise kahtlusega maksuameti huviorbiiti jäänud ärimeeste Marko Kalevi ja Jürgen Järvikuga. Samalt seltskonnalt võttis Kross kolme aasta eest 25 000 eurot laenu, millest osa on Kalevi kinnitusel seni tagasi maksmata.

Kross tasus võlga valesti. 2011. aasta 10. juunil allkirjastas Kross oma nõustamisettevõtte Trustcorp nimel laenulepingu Kalevile kuuluva ettevõttega Black Land 2. Kross on varem Äripäevale antud intervjuus öelnud, et enda teada küsis ta laenu Kalevi äripartnerilt Järvikult ning on selle ka tagasi maksnud.

Tingimused olid karmid: 25 000 eurot laenati intressiga 1,5% nädalas ja tagasimaksed tuli teha ülekandega kindlale pangakontole. Esimesed 10 000 eurot maksis Kross tagasi juba kümmekond päeva hiljem ning teised 10 000 juuli keskel. Seda, mil moel Kross viimased 5000 eurot tagasi maksis, ei öelnud ei Kalev ega Krossi esindaja advokaat Piret Pallo. Kross ise kohtusaali ei ilmunud.

Pallo kohtus eile dokumendi, kus Kalev kinnitas et Krossi nõustamisfirma Trustcorp OÜ on kõik võlad Kalevi firmale Black Land 2 (praeguse nimega OK Oiltrade) tasunud.

Kalevi sõnul ei maksnud Kross viimast osa võlast tagasi lepingujärgsele pangakontole. Sestap nõuab ta nüüd viimast 5000 eurot kohtulikult välja.

Kuna Kalev loobus n-ö valesti tagasi makstud 5000 euro ­õigel kujul nõudmisest ja seega ka viivise nõudest – leping oli tähtajatu, seega ei saanud tekkida ka viivist –, nõuab ta Krossilt endiselt intresse. Kohtuotsus selgub 25. septembril. “Vaidleme jätkuvalt vastu, sest nõue on alusetu ja pahatahtlik. Kust ja mida üldse arvutada, pole isegi tähtis, sest võlgnevus on tasutud, selle kohta on ka paberid,” sõnas Pallo.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2014, 18:43
Otsi:

Ava täpsem otsing