Parim toidutööstus jätkab kasvu

27. august 2014, 00:00

Tänavu Äripäeva toiduainetetööstuse TOPi võitnud Lunden Food OÜ jätkab kiiret kasvu ka sel aastal ning teenib käibele viiendiku lisaks.

“Meil oli varem peaaegu olematu müügimeeskond ja müügimeeskonna loomise järel hakkasime sellele rohkem tähelepanu pöörama,” rääkis võileivameister Lunden Foodi tegevjuht Ülo Rekkaro Äripäeva kuukirjale Tööstus ja lisas: “Aga ma pean ütlema, et 2013. aasta käibe kasv meie ­ootustele tegelikult ei vastanud.”

Mullu kasvatas firma käivet ja kasumit vastavalt viiendiku ja kolmandiku võrra, kergitades näitajad 10,8 ja 1,3 miljonile ­eurole. Areng jätkub ka tänavu, ennustab ettevõtte juht.

Käive suureneb. “No mis ma julgen väita, 20%-line käibe kasv tuleb. Ma usun, et sellest suudame kinni pidada,” vastas Rekkaro, kes vaatab juba veelgi kaugemale tulevikku kui praeguse aasta lõpp.

Lunden Foodi maja hakkab nende vajadustele liiga väikseks jääma. “Vaja oleks laieneda. Maja on küll renoveeritud ja täis ehitatud, aga sellise kasvutendentsi jätkudes oleks oluline laieneda.” Laienemise eelduseks on juhi sõnul kindlustunne olemasolevate ja potentsiaalsete kliendisuhete vallas.

Täna Äripäeva tellijateni jõudvas kuukirjas Tööstus ilmuv Toidu- ja joogitööstuse TOP avab Äripäeva sügisese edetabelite hooaja. Leht reastab firmad, et tunnustada iga valdkonna edukamaid kasvule orienteeritud ettevõtteid, samuti selleks, et soodustada läbipaistvat ettevõtlust.

 

Edetabel

  • Edukamad toidu- ja joogitootjad

Äripäeva TOPid, 2013. aasta majandusnäitajate põhjal

Toiduainetööstuse TOP 5
1. Lunden Food OÜ
2. Santa Maria AS
3. Kalev AS
4. Spratfil AS

Joogitööstuse TOP 5
1. A. Le Coq AS
2. Saare Foods OÜ
3. Altia Eesti AS
4. Linda Nektar AS
5. Verska Mineraalvee OÜ
Täismahus tabelid ilmuvad tänases kuukirjas Tööstus

Allikas: Äripäev

 

Mis on mis

  • Äripäeva TOPid

2014. aasta sügisel ilmuvad edetabelid on koostatud 2013. aasta majandusnäitajate põhjal.
Koondedetabel selgub kuue majandusnäitaja põhjal – käive 2013, ärikasum 2013, käibe ja kasumi kasv 2013. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus.
Kõiki Äripäeva edetabeleid saab töödeldaval kujul ja andmetega osta Äripäeva infopangast Agent aadressil agent.aripaev.ee.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2014, 18:40
Otsi:

Ava täpsem otsing