Arco rahakaasamine ohus?

01. september 2014, 00:00

Ehkki veel kuu algul lubas Arco Vara suuruselt teine aktsionär Arvo Nõges märkida nii palju ettevõtte aktsiaid, kui lubatakse, ja kutsus üle teisigi seda tegema, siis neljapäeval teatas investor, et on nüüd märkimisplaani maha matnud.

Nõges teatas LHV foorumis, et tema viimane avalik seisukoht märkimise suhtes on olnud kaasaminek, kuid nüüd on ta otsustanud märkimisega siiski mitte kaasa minna. “Põhjuseks erinev arusaam ettevõtte arendamisest ja juhtimise kultuurist, kuigi emissioon on endiselt väga soodne aktsionäridele,” kirjutas kasutajanime “arvon” kasutav Nõges. “Sellega seoses ootan ka enda tagasikutsumist nõukogust ja kinnitan soovi sinna mitte kuuluda. Lisan ajakirjanike huvi silmas pidades, et midagi rohkem lisada pole, intriige ka pole, kellegagi nõukogust suudelnud ka ei ole.”

Nõgest Äripäeval tabada ei õnnestunud. Arco Vara juht Tarmo Sild ütles, et Arvo Nõges ei ole Arco Varale nõukogu liikme tagasiastumise avaldust esitanud. Seda, kas Nõgese kui ühe suurima aktsionäri althüppamine võiks Arco rahakaasamise nurjata, Sild ei kommenteerinud.

Arco Vara väikeosanik Toomas Taube nentis, et kuna Nõgese näol on tegemist Arco suuruselt teise aktsionäriga, võivad mõned viimase minuti otsustajad sellest seisukohast eeskuju võtta. “Samas eeldan, et teised suuraktsionärid ja kutselised investorid teevad või on juba teinud oma otsused iseseisvalt ja see seisukoht nende otsuseid ei mõjuta,” toonitas Taube.

8. augustil alanud 3,5 miljoni euro märkimisperiood hinnaga 1 eurot aktsia kohta lõppes reedel. Silla kinnitusel annab ettevõte märkimistulemustest ja aktsiate jaotusest teada täna.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. August 2014, 19:02
Otsi:

Ava täpsem otsing