Esmaspäev 23. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Talleks väljub autoärist

19. november 2014, 13:05
Eesti Talleksi automüügiga tegeleva tütarfirma Adole juhatuse liige Jussi Pärnpuu.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141119/NEWS/141119603/AR/0/Jussi-Pärnpuu.jpg

Eesti Talleks müüb Ðkoda ja Porsche automüügi Taani päritolu Semler Grupile ning keskendub kinnisvarale, teatas ettevõte.

Eesti Talleks AS ja Taani Semler Gruppeni tütarfirma Semler Baltic OÜ sõlmisid teisipäeval lepingu Eesti Talleksi 50-protsendilise osaluse omandamiseks Adole Invest AS grupis, millesse kuuluvad Ðkoda ja Porsche sõidukite maaletooja ning autode edasimüügiga tegelevad ettevõtted. Tehingu maksumus on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne.

"Eesti Talleksi ja Semler Gruppeni ühisettevõte on Ðkoda sõidukite maaletooja ja edasimüüja alates 2005. aastast ning alates 2012. aastast oleme Porsche maaletooja ja ainuesindaja Eesti turul,” selgitas Eesti Talleks AS-i juhatuse esimees Taavi Toots pressiteates. “Täna sõlmitud lepingu tulemusel müüme oma osaluse, mis annab Eesti Talleksile võimaluse keskenduda oma teisele strateegilisele põhitegevusalale ehk kinnisvaraarendusele.”
 
Tootsi sõnul suunab Eesti Talleks osaluse müügi järel põhitähelepanu Tallinnas Mustamäe teel asuva Talleksi kvartali arendamisele. “Oleme juba alustanud Tallinna kõige moodsama ärikvartali eskiisprojektiga ning esimese etapi, Mustamäe tee 8 büroohoone, projekteerimisega. Ehitust loodame alustada järgmisel aastal.“
 
Eesti Talleksi ja Semler Gruppeni vahelise lepingu kohaselt saab Semler Baltic OÜ-st sajaprotsendiline Adole Invest AS-i omanik. Adole Investi grupi ettevõtted on Auto 100 AS, Tallinna ja Harjumaa Ðkoda sõidukite edasimüüjad Auto 100 Tallinn AS ja Sko Motors OÜ ning autorendi- ja liisinguettevõte Merrillmann OÜ, mis tegutseb kaubamärgi A+ Autorent all.  Grupi ettevõtetel on kolm automüügisalongi, ettevõtetes töötab 130 inimest.  Grupp on Eestis ka Lotuse ja Lamborghini sportautode edasimüüja ning ametlik maaletooja Baltimaades ja Soomes.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. November 2014, 13:05
Otsi:

Ava täpsem otsing