Äripäev avastas salapärase mobiilinumbrite andmebaasi

26. november 2014, 11:39

Whocall.info Peaminister Taavi Rõivas on üks paljudest eestlastest, kelle number ripub...
Foto: Whocall.info

Äripäev avastas internetilehekülje, kus ripuvad üle maailma, sh Eesti inimeste mobiilinumbrid koos täisnimedega, kuigi inimesed on enda teada oma numbri operaatori juures salastanud ning pole seda kusagil avalikult jaganud.

Saidil on numbreid riikidest üle maailma. Otsing toimib numbri järgi ehk telefoninumbri omaniku nime teadasaamiseks tuleb sisestada tema mobiilinumber koos riigi koodiga. Eesti puhul seega "+372" ja seejärel mobiilinumber.

BBCs töötav tuntud internetiotsingute spetsialist Paul Myers ütles Äripäeva leiu kohta: „Vau, milline leid! Isegi minu mobiilinumber on seal.“

Äripäev avastas saidi eile ajakirjanikutöö käigus ning leidis portaalist hulga Eesti prominente. Näiteks ripub saidil peaminister Taavi Rõivase mobiilinumber ja nimi, samuti näitab sait Jürgen Ligi, Urmas Paeti, Andres Anvelti, Eerik-Niiles Krossi, Eiki Nestori, Kristen Michali, Keit Pentus-Rosimannuse, Jevgeni Ossinovski jpt nimesid, kui sisestada saidile nende mobiilinumber. Saidilt leiab Eesti kultuuritegelaste, ettevõtjate, ajakirjanike jt nimed, kui sisestada nende mobiilinumber. Sama kehtib teiste riikide kohta. Igaüks saab kellegi mobiilinumbrit teades otsida numbri omaniku nime.

Kõigi mobiilinumbrite omanikke lehekülg siiski välja ei anna, ilmselt on sinna koondatud andmed pärit kuskilt, kuhu paljud inimesed on oma numbri mingil põhjusel sisestanud, kuid mõistagi mitte avalikustamise eesmärgil. Näiteks on meilikontod sageli turvalisuse eesmärgil seotud omaniku mobiilinumbriga.

Kuigi sait vastupidist otsingut ehk nime järgi numbri otsimist praegu ei võimalda, on saidi haldajal see tohutu andmebaas olemas ka vastupidi. Tekib küsimus, kust on need andmed saadud. Mida nende andmetega teha võidakse?

Veebilehe on registreerinud maailma suurim domeeninimede registreerija ja veebisaitide looja, USA ettevõte Godaddy.com LLC vähem kui kuu aega tagasi ehk oktoobri lõpus. Saidil puuduvad kontaktandmed ning info, kes on selle taga ehk kes on tohutu mobiilinumbrite otsingu omanik ja avaldaja. Linkide „about us“ (meist) ja „contact us“ (võta meiega ühendust) juures seisab saidil kiri, et see lehekülg ei ole veel valmis.

Kõnealuse saidi aadress veebis on www.whocall.info. 

Kontrolli, kas Sinu number on andmebaasis ja kirjuta aadressil online@aripaev.ee või saada meie lehekülje ülaservast vihje, millistele veebilehtedele oled oma mobiilinumbreid jätnud!

Whocall.info Whocall.info
Foto: Whocall.info
Whocall.info Whocall.info
Foto: Whocall.info
Whocall.info Whocall.info
Foto: Whocall.info
Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Seotud lood
Märksõnad

Toimetaja valik

ravimid 10:45 23. juuli 2016

Üllatus üksikapteegi pidajalt

Kui apteegiketid on mullu näidanud üsna kehva tulemust, siis üks eralditegutsev Kalamajas apteek Tallinnas on kahele omanikule kolmas aasta dividende pakkunud.
12:33 23. juuli 2016

IMF juht läheb kohtu alla

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

252 400 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

10:45 22. juuli 2016

Kas Apple tuleks maha kanda?

2

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

10:00 22. juuli 2016

Ekspress Grupp laiendab haaret

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada majaehitusel projektijuhtimise teenust?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.