Madisson: Reinsalul polnud suuremat visiooni

10. märts 2016, 11:00

Karin Madisson Advokaadibüroo Sorainen partner ja Eesti Advokatuuri äriõiguskomisjoni juht...
Foto: Andres Haabu, Äripäev

Justiitsminister Urmas Reinsalu juhtimisel loodud töögrupp käib täna välja 64 ettepanekut, kuidas Eesti ärikeskkond paremaks muuta. Kokku esitati 123 ettepanekut, mida ettevõtjad peavad märgiks suurest rahulolematusest.

Karin Madisson Eesti Advokatuurist avaldas heameelt, et justiitsminister julges taolise algatusega välja tulla ja kaasata ettevõtjaid ning organisatsioone avatult ettevõtluskeskkonna teemadele arutlema. „Kahjuks ei olnud ministril meile ette anda suuremat visiooni, kuhu meie riik liigub ja millistes valdkondades näeb perspektiivi. Keeruline, kui mitte võimatu on sellisel juhul teha ettepanekuid, mis oluliselt mõjutaksid ettevõtluskliimat paremuse poole,“ nentis ta.

Paindlikud töösuhted. Madissoni sõnul on paindlike töösuhete temaatika selgelt fookuses, kuna Eesti on maha jäänud riikidest, kus saab riskivabalt kasutada näiteks mittefikseeritud töötundidega töölepinguid, töökoha jagamist, kaugtööd jne. 

See lahendus aitaks tema sõnul tööturule kaasata inimesi, kes ei suuda või ei taha töötada täisajaga. Ettevõtjale annab see aga võimaluse palgata projektipõhist tööjõudu.

„Kindlasti tuleks kiiresti ette võtta abinõud Ida-Virumaa töötuse probleemi lahendamiseks. Tean pealinna ettevõtjaid, kes oleksid valmis neid inimesi palkama, aga nende tööle toomiseks tuleks neile hüvitada transpordi- ja majutuskulud, mis aga tihti lähevad maksustamisele veel erisoodustusmaksuga, mis muudab selle ettevõtmise liiga kalliks,“ arutles Madisson. 

Sotsiaalmaksu põrand ja lagi. Maksustamise poolelt tõi Madisson raportist esile ettepaneku, et miinimum- ja maksimummäära kehtestamine sotsiaalmaksule on hädavajalik.

Äriseadustiku revisjon. Madisson tunnustas tähelepanu pööramist äriseadustiku revisjoni vajadusele. „Meie armsas 20aastaseks saanud äriseadustikus on tegelikult väga palju konflikte ning see ei arvesta kohtupraktika ega ka ettevõtluse arengute vajadustega. Ettevõtjatel on keeruline selles orienteeruda, kuigi seadus peaks olema ettevõtja piibel, millest igaüks ka ilma advokaadi abita aru saab,“ kommenteeris Madisson.

Ta tõi näiteks väikeaktsionäride kaitse - siin on selge, et Eesti on kõvasti maha jäänud. Seda kinnitab ka maailmapanga uuring, mille järgi paikneb Eesti investorite kaitses 81. kohal. Madisson märkis, et isegi Valgevene on meist eespool, olles 51. Ka riigiõigusabi kasutamise võimalused pole tema hinnangul piisavalt tuntud ja tihti jäävad isikud oma õiguste kaitsel hätta.

„Loodame, et neid teemasid võetakse ka tõsiselt ja tegemist ei olnud ettevõtjate energia ärakasutamise ja näiliku kaasamisega. Tore, et IRL on hakanud reforme toetama,“ kommenteeris Madisson.

Täna esitatud ettepanekuid saab lugeda artiklist „Reinsalu raportis 64 ettepanekut, mis puhuvad majandusele hoo sisse“.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Seotud lood
Märksõnad

Toimetaja valik

ravimid 10:45 23. juuli 2016

Üllatus üksikapteegi pidajalt

Kui apteegiketid on mullu näidanud üsna kehva tulemust, siis üks eralditegutsev Kalamajas apteek Tallinnas on kahele omanikule kolmas aasta dividende pakkunud.
12:33 23. juuli 2016

IMF juht läheb kohtu alla

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

252 400 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

10:45 22. juuli 2016

Kas Apple tuleks maha kanda?

2

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

10:00 22. juuli 2016

Ekspress Grupp laiendab haaret

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada majaehitusel projektijuhtimise teenust?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.