Kuidas aktsiate ostueesõigust nullida. BLRT näide

17. juuni 2016, 08:00
Novembris 2011 toimus BLRT aktsionäride erakorraline koosolek, kus konflikti lahendamise asemel näidati ekraanil esitlust BLRTst. Aktsionäride küsimused jäid vastuseta.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160617/NEWS/160619764/AR/0/BLRT.jpg

Täna peab aktsionäride üldkoosolekut Eesti suurim tööstusettevõte BLRT Grupp, kelle omanike omavaheline vaenamine on andnud advokaatidele ja kohtutele tööd ligi kolmekümnes kohtuasjas.

Mõlemad tülipooled on väikeaktsionäridelt aktsiate kokkuostmiseks kasutanud juriidilisi trikke, mille eesmärk võib olla teise poole ostueesõiguse kasutamise välistamine.

Oli 2010. aasta juuni lõpp, kui väärika ajalooga tööstuskontsern BLRT Grupp pidas oma iga-aastast aktsionäride üldkoosolekut. Ettevõtte juhile ja suuromanikule Fjodor Bermanile ootamatult tegi suuruselt teine aktsionär Valeri Kovalenko ettepaneku maksta dividendiks sada miljonit krooni (6,3 miljonit eurot). Ettepanekut toetas ka suuruselt kolmas aktsionär Mihhail Gnidin.

Kui varasematel aastatel oli dividendijutuga aeg-ajalt välja tulnud mõni väikeaktsionär, siis Kovalenko-Gnidini käik oli jäika dividendi mittemaksmise poliitikat ajanud Bermanile löök allapoole vööd. Ja veel kellelt – lähimatelt kaasvõitlejatelt!

Sinu tellimus on lõppenud.

Sul pole veel Äripäeva tellimust?

või Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2016, 08:13
Otsi:

Ava täpsem otsing