Osborne Suurbritannia peaministriks ei soovi

28. juuni 2016, 08:45
Suurbritannia rahandusminister George Osborne
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160628/NEWS/160629798/AR/0/AR-160629798.jpg

Suurbritannia rahandusminister George Osborne lükkas ümber kuuldused, nagu kavatseks ta püüda David Cameroni ametikohta, vahendab Reuters.

„Minu loomuses pole asju teha poole jõuga ning ma kasutasin referendumikampaania ajal kõiki vahendeid, mis mul olid. Ma uskusin kampaaniasse ja andsin endast kõik,“ kirjutas Brexiti vastu olnud Osborne ajalehes Times. Ta jätkas, et kuigi ta austab inimeste otsust, pole tema see, kes oleks sobilik Briti valitsuse etteotsa astuma. 

Osborne hoiatas enne referendumi toimumist kaasmaalasi, et Briti pered maksaksid majanduslikult ränka hinda, kui riik EList lahkub. „Kõrgemad maksud ja väiksem majandus ei ole hind, mis oleks väärt maksmist,“ sõnas ta.

Osborne’i võimalik kandidatuur tõusis päevakorda, kuna enne referendumit räägiti temast kui peaminister David Cameroni võimalikust järglasest.

Times kirjutas Osborne’i teistestki võimalikest valikutest. Väljaandes märgitakse viitega tundmatuks jääda soovivale allikale, et Osborne kaalub praegu, kas toetada praegust Londoni linnapead ja Brexiti poolt kampaaniat korraldanud Boris Johnsonit, kellest võib saada brittide uus peaminister. Allika sõnul saaks Osborne oma toetuse eest vastutasuks välisministri ametikoha.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. June 2016, 08:43
Otsi:

Ava täpsem otsing