Digiallkiri hakkab kehtima üle Euroopa Liidu

29. juuni 2016, 16:39
Eesti ID-kaardiga antud digiallkiri hakkab kehtima üle Euroopa Liidu.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160629/NEWS/160629752/AR/0/AR-160629752.jpg

Alates 1. juulist peavad Eesti riigi- ja omavalitsusasutused tunnustama teistes liikmesriikides elektrooniliselt allkirjastatud dokumente, samamoodi hakkab Eestis antud digiallkiri kehtima kogu Euroopa Liidus.

Euroopa Liidus kehtiva elektroonilise allkirja lugemiseks ja kontrollimiseks tuleb laadida lehelt installer.id.ee ID-tarkvara. Allkirjastatud dokumendi avamisel kontrollib DigiDoci tarkvara, kas allkirjastamiseks kasutatud sertifikaadi on välja andnud sertifitseeritud asutus ning kas allkiri on kehtiv.

Kohustus alates juulist vastu võtta teistes liikmesriikides antud elektroonilisi allkirju tuleneb ELi kehtestatud otsekohalduva eIDAS-määruse rakendussätetest. eIDAS kehtestab reeglid e-identimise ja e-tehingute jaoks vajalike usaldusteenuste kohta Euroopa ühtsel siseturul.

Kui Eesti kasutajad soovivad läkitada elektrooniliselt allkirjastatud dokumendi mõne teise liikmesriigi riigi- või omavalitsusasutusele, siis tuleb selleks kasutada allkirjavormingut ASiC-E. Selliselt antud allkiri on Euroopa Liidus võrdne omakäeliselt antud allkirjaga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    29. June 2016, 16:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing