Saates käivad külas ülikooli teadlased ja erinevate erialade ettevõtlikud, edukad ning tuntud vilistlased. Kuulda saab nii ülikooli teadusvaldkondadest ja teadlaste igapäevatööst kui ka sellest, mida põnevat on korda saatnud Tallinna Ülikooli vilistlased. Saade on eetris kord kuus teisipäeviti kell 13.
Saates on sel korral külas Tallinna Ülikooli ettevõtluskoostöö ja teadmussiirde juht Aija Sakova ning Tallinna Ülikooli arendus- ja koostöökeskus EXU valdkonna juht Külliki Tafel-Viia. Räägime lähemalt ülikoolide ja ettevõtete koostööst, teadmussiirdest ja tulevikust. Saadet juhib Anete Hela Pulk.
Saates on sel korral külas Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudi sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask, kes on ka järgmise inimarengu aruande peatoimetaja.
Räägime lähemalt inimeste vaimsest tervisest ja heaolust, õnneliku elu komponentidest, järgmise inimarengu aruande teemadest ning sellest, kuidas saavad tööandjad soodustada töötajate vaimset heaolu. Saadet juhib Anete Hela Pulk.
Räägime uuest õppevormist mikrokraadist ja konkreetsemalt lepitusmenetluse mikrokraadist. Lepitus on vaidluste lahendamise metoodika, mis toob Tallinna Ülikoolis kokku nii psühholoogiaalased teadmised, kui ka õigusalased teadmised, et lahendada inimeste ja ettevõtjate muresid kohtuväliselt.
Saatest saab teada, mis on lepituse eelised kohtumenetluse ees, millistes ettevõtetes lepitaja ametikoht eriti vajalik võiks olla, kas kõiki konflikte saab lepitada ja sellest, milline saab oleme lepituse mikrokraadi õpe Tallinna Ülikoolis.
Külas ...
Sel korral on külas Tallinna Ülikooli antropoloogia lektor ja Eestimaa Looduse Fondi säästliku kalanduse ekspert Joonas Plaan.
Kuuleme lähemalt, mida antropoloogia endast kujutab, miks on ettevõtted palganud antropolooge ja miks peaksid nii suurettevõtted kui ka idufirmad võtma tööle antropolooge.
Saadet juhib Anete Hela Pulk.
Räägime nendest inimestest, kes on omandanud või omandamas teist kõrgharidust. Arutleme, millised need inimesed on, kuidas erinevad nad otse keskkoolist tulnud õppijatest ja milline on nende motivatsioon teise kõrghariduse omandamiseks.
Veel tuleb juttu sellest, mis saab neist õppijatest pärast ülikooli ja mida nad karjääri vaates endale juurde saavad. Vastuse saavad küsimused, kas ja kus täna lõpudiplom üldse oluline on ja kas lõpetajad peavad töötama erialasel tööl.
Külas on 12 aastat ülikoolis ...
"Loovuuringud pakuvad ühiskonnale uusi nähtuste ja asjade tähistamise vahendeid. Nii jõuame ka uute ideedeni, sest meil on rohkem mõtlemise instrumente." - Tallinna Ülikooli Meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus.
Viimastel aastakümnetel kogu maailmas kiirelt arenenud loovuurimuse valdkond ühendab loomingulised praktikad ning teadustegevuse. Loovuurimuse käigus luuakse uusi teadmisi ja uurimismeetodeid loomingulise protsessi kaudu.
Saates „Eetris on Tallinna ülikool“ räägime loovuurimustest Eestis ja nende kasust ettevõtjatele ...
Sel korral keskendume saates taaskasutusele ning väikeettevõtlusele. Külas on Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži disaini lektor Arvo Pärenson ja Haapsalu kolledži disainitudeng Laura Saks, kelle looming on võitnud näiteks disainiauhinna Bruno. Saadet juhib Anete Hela Pulk.
Saate esimeses pooles räägime platvormitöö arengutest üleilmse kriisi ajal, töösotsioloogiast ja projektist, mis seda uurib. Saate teises pooles arutleme äpitööga seotud juriidiliste väljakutsete ja teiste probleemide üle.
Teemat avavad projekti „Linnad, töö ja digitaalsed platvormid“ liikmed Tallinna Ülikoolist: humanitaarteaduste instituudi vanemteadur Tauri tuvikene ja ühiskonnateaduste instituudi vanemteadur Triin Roosalu.
Saatest saab teada, milliseid väljakutseid ja arenguid on platvormitöö Eestis ...
Saates on külas meediaekspert ja Tallinna Ülikooli ajakirjanduse õppekava kuraator Priit Hõbemägi, kellega räägime Eesti meediamajanduse tervisest, nähtustest meediaturul ja tulevikusuundumustest.
Arutleme, millal sündis sõltumatu ajakirjanduse ideaal ja kas see on pädev ka tänapäeval. Saatest saab teada, kuidas hindab ekspert erinevate meediamajade käike kohalikul turul ja millal kaovad paberlehed. Lisaks antakse soovitusi tervislikuks meediatarbimiseks.
Saate teine pool keskendub ajakirjandusõppele: millised on tänapäevase ...
Sel korral on saates külas tarkvaraarendaja ja Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi doktorant Kadri-Liis Kusmin, kes räägib lähemalt sellest, kuidas on Covid-19 pandeemia mõjutanud info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ettevõtete elukorraldust ning avab oma kaugtöö kogemust.
Samuti räägib IKT-sektori tööjõupuudusest ja vajalikest pädevustest, oma doktoritööst ning sellega seonduvalt ka ettevõtete ja õppeasutuste täiendusõppealasest koostööst. Saadet juhib Anete Hela Pulk.
Saates on külas Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudi dotsent Katri-Liis Lepik, kellelt uurime, mida kujutab endast sotsiaalne ettevõtlus ja kas sellega tegeledes on võimalik ka rikkaks saada.
Samuti tuleb saates juttu avaliku sektori innovatsioonist. Saame teada, kuidas teha nii, et avalikes koolides ei pakutaks vaid kõige odavamat toitu ja mis võiks mõjutada ametnikke meie e-kirjadele vastama kiiremini kui 30 tööpäeva.
Lõpetuseks räägime sotsiaalsest innovatsioonist ehk sellest, millised võimalused on kodanikuna ...
Inimesi on erinevaid, kuid peaasjalikult kodust töötamine ilma kolleege füüsiliselt nägemata sobib vaid umbes igale kümnendale, selgub seekordsest „Eetris on Tallinna Ülikool“ saatest.
Eelöeldut kinnitab ülikoolis värskelt valminud uuring, mille fookuses on kontoritöötajate eelistused tööpaikade suhtes. Saatekülaline, organisatsiooni- ja keskkonnapsühholoog Kadi Liik kinnitab, et koroonapandeemia on inimeste eelistusi muutnud, kuid mitte nõnda, et nüüd tahavadki enamus neist peamiselt kodus tööd ...
Tallinna Ülikooli rekreatsiooni eriala lektor ja harrastussportlane Reeda Tuula-Fjodorov on läbinud maailma raskeimaks seiklusspordi võistluseks nimetatava mõõduvõtu, kuid harilikule jalutuskäigule looduses vaatab ta sellegipoolest enam kui hästi.
Raadiosaates „Eetris on Tallinna Ülikool“ ütles Tuula-Fjodorov koguni, et lihtne rohelusse minek võiks olla rekreatiivsetest ehk virgestavatest tegevustest inimeste esimene valik.
Reeda Tuula-Fjodorov ise avastas aktiivse ja liikuva eluviisi juba varases eas. Lapsepõlves laotud sportlik ...
Ida-Tallinna keskhaigla neuroloogiakeskuse juhataja ning Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi külalisprofessor Toomas Toomsoo proovib teha nii nagu loodusemees Fred Jüssi õpetab ehk leida logelemiseks aega, tunnistades samas, et parimais arstiaastais olles ei kipu see kuigi hästi õnnestuma.
„Mu abikaasa ütleb ikka, et „sa magad nii vähe“,“ märgib Toomsoo saates „Eetris on Tallinna Ülikool“. Tööpäevad on tohtri nentimust mööda tõepoolest pikad, see-eest üritab ta nädalavahetuseti ...
Täiskasvanuna uuesti õppima minek aitab muu hulgas üksildustunde vastu ning kutsub inimeses esile erinevaid muutusi, kinnitab Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi andragoogika dotsent Larissa Jõgi.
„Ma näen magistriõppe lõpus, kuidas inimesed vahetavad ametikohti ning muudavad soengut ja riietumist,“ räägib ta saates „Eetris on Tallinna Ülikool“. See on tema kinnitusel ühiskonnale ääretult vajalik, sest nii kasvab peale põlvkond täiskasvanuid, kes julgeb teha elus pöördeid ning teha ...
Saates "Eetris on Tallinna Ülikool" selgitame välja, kas ja kuidas mõjutab ülikoolis omandatud haridus tuleviku väljavaateid, räägime ettevõtluses läbilöömiseks tarvilikest isikuomadustest, idusektori tegemistest üldiselt, rohetehnoloogiatest ning koroonakriisi lahendama tõttanud liikumistest.
Saates on külas 2020. aasta Tallinna Ülikooli aasta vilistlane ja Startup Estonia juht Maarika Truu, kes valiti aprillis Euroopa 50 mõjukama naisiduettevõtja sekka. Saadet juhib Anete Hela Pulk.
Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži liiklusohutuse õppekava kuraator ja lektor ning staažikas sõiduõpetaja Heli Ainjärv leiab, et info, mis peaks peatama juhiloa omaniku tervisetõendi kehtivuse, liigub Eestis selgelt liiga halvasti.
Kui Ainjärve käest küsiti Äripäeva raadio saates „Eetris on Tallinna Ülikool“, millisest liiklusohutust mõjutavast murest räägitakse tema meelest liiga vähe, nimetas ta just tervisetõenditega seonduvat.
Ainjärv märkis saates, et selgelt on kokku lepitud, millistel ...
On väga suur vahe, kas inimene vaatab nutitelefoni ekraani tundide viisi selleks, et kirjutada oma lemmikbändi kohta ja tegeleda seeläbi sisuliselt algelise muusikakriitikaga, või kerib lihtsalt Facebooki seina ja tunneb, et kõik peale tema käivad reisil ja on saledamad, ütleb interneti ja sotsiaalmeedia uurija Katrin Tiidenberg saates „Eetris on Tallinna Ülikool“.
Saates tuleb juttu ka mitmest teisest ekraanimeediaga seotud tahust. Katrin Tiidenbergi usutleb Karl-Eduard Salumäe.
Linnaaiandusega tegelemine võib olla suurepärane võimalus mõtted kriisiaja muredelt eemale saada ja tunda kuskilgi, et miski on sinu kontrolli all, leiab Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi keskkonnakorralduse lektor Piret Vacht.
„Milline taim kasvab, milline mitte. Milline taim on kastetud, milline ei ole,“ tõi ta näiteid sellest, mis on aias inimese enda teha või suunata.
Tänapäevasest linnaaiandusest ning selle kasuteguritest räägib Vacht pikemalt seekordses saates „Eetris on Tallinna Ülikool“. ...
Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.