Britid toetavad ajakirjanike koolitamist Eestis 1,25 mln krooniga

Inno Tähismaa 03. jaanuar 2001, 15:57

Neljapäeval, 4.jaanuaril kirjutavad Briti suursaadik Sarah Squire ja Tartu Ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo alla koostöölepingule, mille alusel Briti saatkond toetab vene ja eesti üliõpilaste ühist ajakirjanduslikku koolitamist kolme aasta jooksul kokku 50 000 naelaga (1,25 mln krooni), teatas Tartu Ülikooli esindaja.

Projekti eesmärgiks on välja arendada vene keeles töötavate ajakirjanike koolitus Tartu Ülikoolis. Brittide rahast kavatsetakse muretseda õppekirjandust, kutsuda Tartu Ülikooli Briti õppejõude, arendada edasi õppekavasid ja koostada ning kirjastada õppevahendeid.

Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonna põhipartneriks projekti realiseerimisel kujuneb Westminsteri ülikool Londonis, kellelt on oodata abi nii külalisõppejõududena kui mitmekultuurilise ühiskonna eripära arvestavate õppekavade väljaarendamisel. Kavas on välja töötada õppekava ajakirjanduse õppimiseks kõrvalainena vene koolide lõpetanutele, täiendõppe kavad vene keeles töötavatele ajakirjanikele.

Tartu Ülikool alustas ajakirjanike ettevalmistamist venekeelsele meediale möödunud aastal mitte-eestlaste integratsiooni programmi raames. Ajakirjanduse eriala riigieelarvelistele õppekohtadele võeti vastu 10 eesti koolide lõpetanut ja 5 vene koolide lõpetanut, lisaks tasulised üliõpilased. Õppetöö toimub eesti keeles, välja arvatud praktilised õppused, mis on eesti ja vene rühmal osalt eraldi. Erinevusi on ka kõrvalainetes, vene rühm õpib ühe kõrvalainena vene keelt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing