Ameeriklaste ostubuum annab järele

05. jaanuar 2001, 11:37

USA jaemüügifirmade majandustulemused kinnitavad kartusi USA tarbijate ostuhuvi taandumisest, kirjutab Financial Times. Intresside alandamisest vallandunud eufooria varjus teatas eile 16 jaemüügifirmat, et ei suuda tõenäoliselt täita neljanda kvartali tuluprognoose.

Maailma suurima müügiketi Wal-Mart Stores käive kasvas detsembris kõigest 0,3% võrreldes aastataguse 9,1% tõusuga. Teiste hulgas andsid kasumihoiatuse luksus-juveeliäri Tiffany Co, mis on seni olnud sektori üks edukamaid, rõivakett Gap ning USA suuruselt teine jaemüügikett Sears, mis teatas plaanist sulgeda 98 kauplust ning vallandada 2400 töötajat.

Jaemüüjad põhjendavad kümne aasta kesiseimat jõulumüüki muuhulgas kehvade ilmastikuoludega, analüütikud tõlgendavad seda kui kinnitust USA tarbijate vähenenud ostuhuvist seoses majanduskonjunktuuri halvenemisega.

Samas tervitasid investorid teadet, et Toysrus.com, mis ühines jõulude eel internetimüügifirmaga Amazon.com, suurendas käivet läinud aasta 39 miljonilt dollarilt 124 miljonile dollarile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing