SLÕL: majaehituse eest maksupreemia

09. jaanuar 2001, 08:46

Eile võttis Mart Laar Brüsselis vastu Euroopa maksumaksjate liidu auhinda, kinnitades sellega seisukohta, et jutt kahestunud Laarist peab paika, kirjutab SL Õhtuleht tänases juhtkirjas.

Üks Laar eksperimenteerib pensionäride ja 500 krooniga (ja samas vaimus edasi), teine, välismaailmale suunatud Laar käib raja taga erinevaid eduauhindu vastu võtmas.

Auhinnasaamise eufoorias pole muidugi paslik nuriseda selle üle, miks mingi eraühenduse annetuse peale peab valitsusjuht oma riiklikud toimetused sinnapaika jätma ning kiirustama välismaale auraha vastu võtma. Seda enam, et Laari sõnul hästi toimiv maksusüsteem, olgu ta proportsionaalne või mitte, ei paista tavakodaniku silme läbi sugugi nii hästi toimivat.

Esitatud tuludeklaratsioonide järgi on Eestis miljonäre näpuotsaga, Tallinna ümbruskonnas kerkib aga tihe eramute mets. Krundi ja maja sinna peale võib aga miljonist kroonist odavamalt saada oma unistustes ainult iseenda ja noore pere maja ehitaja Lennart Meri.

Kunagi suure kisa-käraga välja käidud kaudse maksustamise idee hääbus piinlikult jõuetus vaikuses ning praegu ehitab igaüks, nagu jumal talle mõistust on andnud. Ses valguses tuleb välja Euroopa maksumaksjate auhinna kogu koomika - preemia saab valitsusjuht, kelle pooleliolevat maja on rajatud maksupettusega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing