Koolisööklad sulgemise ohus

11. jaanuar 2001, 08:29

Eesti koolisööklad vajavad kokku kuni miljardi krooni suurust investeeringut, vastasel juhul tuleb ligi pooled neist toiduhügieeni nõuetele mittevastamise tõttu sulgeda, kirjutab Postimees.

Tervisekaitseinspektsiooni kiirküsitlusest selgus, et 47% koolisööklatest ei vasta euronõudeid järgiva toiduhügieeni üldeeskirja nõuetele ning nende korrastamine läheks erinevatel hinnangutel maksma 200 miljonit kuni miljard krooni.

Nõuded puudutavad eelkõige sööklate lagesid, põrandaid ja seinu, mis peavad olema kergesti puhastatavad ja desinfitseeritavad, valgustite ümber ei tohi koguneda mustust ja tolmu, toidul ei tohi olla ristsaastumise võimalust, heitvee äravoolusüsteemid peavad olema välja ehitatud ning kätepesuks peab olema piisavalt kraanikausse.

?Igal aastal on esinenud juhtumeid, kus tervisekaitseinspektoritel on tulnud mõni koolisöökla ajutiselt sulgeda, paljud on saanud tervisekaitse järelevalveametnikelt ettekirjutusi,? ütles tervisekaitseinspektsiooni nõunik Agnes Jürgens.

Eriti trööstitu on olukord Järva maakonnas, kus 30 koolisööklast ei vasta tervisekaitseinspektsiooni andmeil ükski toiduhügieeni nõuetele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing