15. jaanuar 2001, 00:00

Euroopa Keskpanga (EKP) avaldatud teates prognoositakse inflatsiooni vähenemist eurotsoonis ja öeldakse, et USA majandusraskustele vaatamata on Euroopa majanduskasv püsinud terve, kirjutab Briti ärileht Financial Times.

Selle aasta eurotsooni majanduskasvuks ennustab pank 2,6-3,6%. Möödunud aasta novembris oli Euroopa inflatsioon kõrge nafta hinna mõjul, aasta arvestuses 2,9%, mis oli märgatavalt üle keskpanga soovitud 2% taseme. Nafta hinna alanedes loodetakse inflatsioon saada maikuuks tagasi 2% tasemele.

Kui euro jätkab tugevnemist dollari ja teiste peamiste valuuta suhtes, siis tuleb paljude ekspertide arvates EKPl paratamatult alustada intresside alandamist.

ÄP Online

Soome mobiiltelefonivalmistaja Nokia suurendas eelmisel aastal oma turuosa peamiste konkurentide, USA Motorola ja Rootsi Ericssoni ees, kirjutab Taloussanomat.

2000. aastal oli Nokia käes maailma mobiiltelefoniturust 32%, Motorola turuosa kahanes 15-le ja Ericssonil 10-11 protsendile. Analüütikud usuvad, et mullu viimases kvartalis suurenes Nokia turuosa koguni 34-39%-ni.

Turuosa õnnestus suurendada samuti Saksa Siemensil, kes aasta lõpus möödus arvatavasti Ericssonist, ja Prantsuse Alcatelil. Kuna Euroopas kasvas eelkõige odavamate mudelite nõudlus, siis need kolm firmat suutsid nõudlust paremini rahuldada kui Motorola ja Ericsson.

Ericssoni mobiiltelefonitootmine vaevleb juba pikka aega raskustes, analüütikute arvates tuleks selle struktuuri oluliselt muuta või ühendada mõne konkurendi, näiteks Sony omaga. Analoogseid probleeme tekkis eelmisel aastal ka Motorolal.

ÄP Online

AOLi ja Time Warneri ühinemise vastu avaldatakse palju protesti, sest moodustuv firma saavutaks turul liigse kontrolli, kirjutab Briti ajeleht Times.

Kriitikud väidavad, et AOL Time Warner saavutab liiga suure kontrolli interneti ja kaabeltelevisiooni ning võrkudes edastatavate saadete üle.

Ühendriikide kommunikatsioonikomisjon andis neljapäeval loa firmade America Online (AOL) ja Time Warner ühinemiseks, mille tulemusena sünnib maailma suurim meedia- ja meelelahutusgrupp. Euroopas anti ühinemiseks luba juba möödunud aastal.

Kui ühinemise väljakuulutamise hetkel nimetati tehingu väärtuseks 155 miljardit dollarit ehk 2542 miljardit krooni, siis praeguste börsihindade järgi on väärtuseks 2083 miljardit krooni.

ÄP Online

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing