Neljapäev 27. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eerik-Niiles Kross saab Kadriorust luksusauto

02. veebruar 2001, 08:15

Enne jõule riigi krediitkaardiga isiklike ostude eest tasumise pärast luurekoordinaatori kohalt tagasi astuma sunnitud Eerik-Niiles Kross saab oma uuelt tööandjalt presidendi kantseleilt ametisõitudeks luksusauto Mercedes-Benz, kirjutab Postimees.

Krossile sobiliku autona on presidendi kantseleile silma jäänud kuni 225kilomeetrise tunnikiirusega kihutamiseks suuteline Mercedes-Benz C 240 marki sõiduk, mille kui mittevajaliku rentimisest OÜ Evison Grupilt masinat varem kasutanud riigikantselei hiljuti loobus.

Praegu on rendifirma büroos aga presidendi kantselei taotlus sama auto rendilevõtmiseks.

Presidendi pressiesindaja Epp Alatalu sõnul on 1998. aastal valmistatud Mercedes 8. jaanuarist president Lennart Meri julgeolekunõunikuna töötavale Krossile vajalik oma ametiülesannete täitmiseks.

?Krossi peamine ülesanne on presidendi esindamine riigikaitse reformimisel ning see töö eeldab suhtlemist mitme asutusega üle Eesti ja ka külaliste vastuvõtmist,? kirjutas Alatalu Postimehele. «Seetõttu on presidendi kantselei pidanud vajalikuks nii tööülesannete kui ka esindusülesannete täitmiseks ametiauto Eerik Krossi kasutusse andmist.?

Luksussõiduki kasutamise eest riigi rahakotist seni iga kuu makstud 7400 krooni on võrdne peaaegu kolmveerandiga julgeolekunõunik Krossi ametipalgast (10 350 krooni).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing