Parlamendi juhatus alustas puudumiste avalikustamisega

07. veebruar 2001, 08:14

Sellest nädalast peale avalikustab riigikogu juhatus iga istunginädala tööst puuduvate saadikute nimed ja puudumise põhjused, kirjutab Postimees.

Sel nädalal puuduvad fraktsioonide andmete alusel täiskogu istungitelt Valve Kirsipuu (Reformierakond), Rein Voog (Reformierakond), Ülo Nugis (Koonderakonna fraktsioon), Trivimi Velliste (Isamaaliit) ja Liis Klaar (Mõõdukad), kes on välislähetuses.

Mõõdukate fraktsiooni esimees Marju Lauristin on sel nädalal Ameerika Ühendriikides seotud akadeemilise tööga, ütles riigikogu esimees Toomas Savi esmaspäeval istungit alustades.

Riigikogu juhatusest ja fraktsioonide esimeestest koosnev mitteametlik organ vanematekogu leidis 17. jaanuaril, et riigikogu liikme töö on avalik ja info tööst osavõtu kohta peab olema kättesaadav igaühele.

Vanematekogu pidas väga oluliseks, et valijad saaksid täpselt teada, kus riigikogu liige töö ajal viibib ja mis ülesandeid ta täidab.

Puudumise põhjustena võivad kõne alla tulla haigus ja välislähetus. Palgata puhkuse peavad kooskõlastama nii fraktsioon kui parlamendi juhatus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing