Viljandi spordihoone palliplats saab ainulaadse katte

20. veebruar 2001, 08:39

Uue spordihoone spordiväljak on tehtud tugevast kanada vahtrast ja selle paigaldamist käis kohalikele õpetamas ameerika spetsialist, kirjutab Sakala.

'Sellist põrandat mujal Eestis pole ? see vastab kõigile maailma spordiväljakutele kehtestatud nõuetele,' kinnitas puitpõrandat paigaldava osaühingu Stigmar projektijuht Marek Ainsam.

Et kummipatjadel asetsevat täispuidust väljakut pole Eestis varem kokku pandud, tuli eestlasi nõustama ameeriklane Pete Bieneman katte tootnud firmast Robbins.

Koos Bienemaniga tegid eestlased valmis pool põrandat. 'Pühapäeval sõitis järelevalvaja koju tagasi ja nüüd töötavad meie firma kuus meest edasi,' selgitas Ainsam.

Projektijuhi jutu järgi tuli korvpallur Tiit Sokk samasugusel väljakul 1988. aastal olümpiavõitjaks. 'Robbins on korvpalliväljakuid tootnud viiele viimasele olümpiale,' kinnitas ta.

Viljandi spordihoone põrandakate on Eestis toodetavatest kolmandiku võrra kallim. 'See on aga kindlasti kvaliteetsem kui kodumaised ja korraliku hooldamise korral peab vastu kuni sada aastat,' väitis Ainsam.

Lisaks põrandakattele toob Stigmar uude spordihoonesse kogu vajaliku varustuse. Märtsis jõuab kohale ka judokate tatami ja 780kohaline tribüün.

Spordihoone peab valmis saama 31. märtsiks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing