Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: presidendi kõnes vaid kurvad tõed

26. veebruar 2001, 08:06

President Lennart Meri vabariigi aastapäeva kõnest oodati tänavu selgeid hinnanguid mitmetele viimastel kuudel palju kõneainet pakkunud sisepoliitilistele sündmustele.

Loodeti ka, et ehk annab viimast korda vabariigi aastapäeval presidendina kõnelev Meri vihje, keda ta ise eelistab näha oma järglasena. Presidendi kõne sisaldas aga rohkem küsimusi ja kurbi tõdemusi kui selgeid vastuseid või lahendusi, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Muidugi, Lennart Meril jääb ametis olla veel tubli pool aastat, mistõttu mingit poliitilist testamenti olnuks tema kõnest liiga vara oodata. Kuid erinevalt eelmisest aastast, kus Meri pühendus ennekõike Eesti välispoliitiliste prioriteetide parema selgitamise vajadusele, andis ta tänavu hinnangu ka kahele kodusele päevapoliitilisele sündmusele ? nn pildiskandaalile ning sellele, kelle teeneid peaks riik väärtustama.

Ülejäänud olulisemad teemad presidendi tänavuses kõnes ? kasvav tööpuudus, valitsuse oskamatus rahvaga kõneleda ja oma otsuseid selgitada, süvenev majanduslik ja hariduslik kihistumine, vajadus tõsta kaitsekulutusi, vajadus õppida läbi elu jne ? on sisaldunud enamikus presidendi vabariigi aastapäeva kõnedes. Kurb ja ilmselt ka paratamatu, et Meril tuli neist teemadest ka viimase ametiaasta kõnes rääkida.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing