Lääne-Viru bussiliinidega jännis

27. veebruar 2001, 08:20

Vähem kui nädal enne rongiliikluse asendamist bussiliinidega on Harjumaa ja Kagu-Eesti maakonnad kinnitamas uusi sõiduplaane, ning segadus transpordikorralduse tuleviku suhtes valitseb veel vaid Lääne-Virumaal, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lääne-Viru ühisomavalitsuskogu tegevdirektori Jaan Lõõniku sõnul ei ole bussiliiklus Lääne-Virumaal paika pandud.

Kõige kriitilisem on Lõõniku sõnul olukord Tapal ja Tamsalus, sest need ei jää bussiühenduse algus- ega lõpp-punkti. ?Kui inimesed tahavad ikka tööle jõuda, siis peaks hommikuti ja õhtuti ühel ajal startima kolm bussi, et kõiki ära mahutada,? rääkis Lõõnik. ?Jutt, et Lääne-Virumaal sõidab rongiga ainult mõnikümmend inimest, ei vasta tõele, sest inimesed kasutavad kuukaarte ja neid statistikasse ei kaasatud.?

Tema sõnul ajab inimesi vihale kiirustamine ning mõtlematus transpordi ümberkorraldusel. Teede- ja sideministeerium eraldas Lääne-Viru maavalitsusele bussiliikluse korraldamiseks 999,9 tuhat krooni.

Teede- ja sideministeeriumi asekantsleri kohusetäitja Urmas Kukke sõnul on nad kõik juhised maakondadele laiali saatnud ja ta ei mõista, millest Lääne-Virumaa ühisomavalitsuskogu aru ei saa. ?Meile pole tänaseks teatanud ükski maavalitus, et 4. märtsiks ei suudeta ühte või teist asustatud piirkonda teenindada. Ma ei pea vajalikuks helistada iga viie minuti tagant maavalitsusi läbi, et äkki neil ikka on probleeme.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing