Lisamiljonid turgutavad Tartu koole ja hooneid

05. märts 2001, 08:10

Tartu linnavolikogu saab linnavalitsuse osakondadele jagada ja linna objektidesse investeerida kokku 40,6 miljonit lisakrooni, millest kõige suurem summa, ligi 7 miljonit läheb Treffneri gümnaasiumi renoveerimiseks, kirjutab Tartu Postimees.

Neljapäeval oli Tartu tänavuse esimese lisaeelarve projekt linnavolikogu istungil esimesel lugemisel ja nüüd on volinikel aega teha ettepanekuid täiendava 40 miljoni krooni kulutamiseks. Lisaeelarve teine lugemine peaks olema volikogu 15. märtsi istungil.

Lisaeelarvesse kantavatest miljonitest üle 26,6 miljoni krooni tuli riigilt: nii näiteks sai Tartu hariduskuludeks mõeldud raha üle kahe miljoni krooni rohkem, kui volikogu oli Tartu 2001. aasta eelarvesse arvestanud.

Linnaeelarves täiesti kajastamata raha tuli kultuuriministeeriumilt Oskar Lutsu nimelisele keskraamatukogule (1,6 miljonit krooni) ning teede- ja sideministeeriumilt bussiliinide toetuseks (6,8 miljonit krooni).

Linna investeeringuid kajastavasse kapitalieelarvesse laekus riigilt ligi 15,6 miljonit krooni, millest ligi seitse miljonit krooni on mõeldud Treffneri gümnaasiumi renoveerimiseks, viis miljonit vee- ja tervisekeskuse ehituseks, miljon Maarja kooli juurdeehitusele ja ligi 2,5 miljonit krooni haridusosakonna õigusjärgsele omanikule tagastatud hoonest Raekoja plats 12 asuvasse hoonesse ümberasumiseks.

Lisaks Treffneri gümnaasiumile ja veekeskusele on suuruselt kolmas investeering kapitalieelarvest linna haldushoonete remont: raekojale kaks miljonit, Raekoja plats 3 ning Küüni 1,3 ja 5 hoonetele kokku miljon krooni.

Monumentide ?Tüdruk linnuga? ja ?Bravuur? taastamiseks ja paigaldamiseks ning Pu?kini monumendi rajamise osaliseks rahastamiseks plaanib linn kulutada 300 000 krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing