Haigekassa välistab väikehaiglad

06. märts 2001, 08:24

Uus raviteenuse leping haigekassa ja raviasutuste vahel kehtestab visiiditasude ülemmäära ning võtab sihikule väikehaiglad, soovides koondada eriravi suurematesse keskustesse, kirjutab Postimees.

Lähiajal raviasutustele esitatavas terviseuuringute ja raviteenuste lepingus on haigekassa teinud muudatusi. Haigekassa hinnangul peab Eestis lõppema olukord, kus patsient veedab haiglas keskmiselt 11 päeva.

?Seda on kaks korda enam kui mujal Euroopas,? sõnas Eesti Haigekassa juhatuse liige Toomas Palu eilsel kohtumisel ajakirjanikega. ?Lisaks rahalisele mahule tuleks kokku leppida ka ravitavate patsientide arvu suhtes, et asutus ei kulutaks kogu raha ära väiksema hulga patsientide raviks.?

Pikkade ravijärjekordade lahendusena näeb haigekassa patsiendi vajaduse hindamise kriteeriumite kehtestamist, mis on kohustuslikud kõigile lepingulistele raviasutustele. Mitmed haiglad on standardseid kriteeriume ka välja töötama asunud.

Oluliseks muutuseks võib pidada ka haigekassa ranget nõuet osutada tasulisi teenuseid erijuhtudel ning üksnes väljaspool haigekassa poolt maksustavat tööaega.

Lepingu üks nõudeid on ka fikseeritud visiiditasude ülemmäärad, hoidmaks ära lisatasude küsimist patsiendilt. Lepingu projekti kohaselt hakkaks ambulatoorne visiit maksma 5 krooni ning koduvisiit kuni 50 krooni. Raviasutuste juhid peavad oma seisukohad esitama aprilli alguseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing