Linnavalitsus nõuab Valdmannilt seletuskirja

09. märts 2001, 14:43

Kommunaalameti juht Ain Valdmann peab esmaspäeva lõunaks esitama üksikasjaliku seletuskirja linnavalitsuse sisekontrollile oma laenu võtmise kohta tänavapuhastustöid teostava AS-ga Vare lähedalt seotud firmast.

Tänane Äripäev kirjutab, et Tallinna Kommunaalameti juht Ain Valdmann võttis möödunud aastal 1,3miljonilise laenu Tallinna tänavapuhastuskonkursi võitnud Asiga Vare selle nõukogu liikme Ghita Aarma kaudu seotud firmast OÜ Feierson.

?Valdmann tunnistas mulle, et üldjoontes on artikli sisu õige, aga tegemist oli siiski riigihanke konkursiga ja Ghita Aarma siis nõukogus polnud,? ütles Tallinna linnavalitsuse sisekontrolör Kaida Kauler. ?Ta väitis, et ei teadnud Ghita Aarma kuulumisest nõukokku.? Sedasama kinnitas Valdmann eile ka Äripäevale. Samas on Äripäevale kindlate allikate väitel teada, et AS Vare juht Heiki Anipai, kes on juba üle kümne aasta Ain Valdmanniga hästi läbi saanud, elukaaslane on Ghita Aarma ? AS Vare nõukogu liige ja laenu andnud OÜ Feierson juht.

?Me tegime nüüd ka Äriregistrisse päringu, millal Ghita Aarma nõukogu liikmeks sai,? rääkis sisekontrolör. ?Alles esmaspäeval saame hakata analüüsima, kas tegemist on ametiseisundi kuritarvitamisega või mitte.?

Korruptsioonivastase seaduse järgi on korruptsioon juba see, kui on loodud võimalus korruptiivse tulu saamiseks. Huvide konflikt tekib ka siis, kui isiku tahe ja tegevus on suunatud sellise otsuse tegemisele, mis otseselt või oluliselt mõjutab tema enda või juriidilise isiku majanduslikke huve.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing