Omavalitsused süüdistavad riiki haiglate suretamises

14. märts 2001, 08:26

Pärnumaa omavalitsused süüdistavad riiki väikehaiglate aeglases väljasuretamises, sest haigekassa on hakanud neilt järjest vähem teenuseid ostma, omavalitsustel puudub raha haiglate ülalpidamiseks, kirjutab Pärnu Postimees.

Kilingi-Nõmme linnapea Aivar Õun märkis, et ootab riigilt otseseid vastuseid. ?Kui on kavatsus haiglale lõpp teha, peaks seda ka ütlema, mitte nii, et suretame vaikselt välja,? nentis ta.

Kilingi-Nõmme haigla peaarst Kristi Sutt vähendas kulusid selle arvel, et määras töötajad osalisele tööajale. Kui haigekassa jätkaks lepingut sama summaga, tuleks haigla kuidagi ots otsaga kokku, möönis ta.

?Kui peaksime haigelt raha juurde küsima, suretaks see maaelu päris välja,? märkis Sutt. ?Paljud on töötud ja kui raha on vähe, loobutakse ravist. Niikaua kui tervis vähegi vastu peab.?

Kilingi-Nõmme ja Vändra haigla peaarsti sõnade järgi on neil soovitatud kahandada edasist lepingusummat poole võrra, kuigi see vähenes juba esimeses kvartalis mullusega võrreldes ligi kolmandiku.

Vändra haigla peaarst Tiina Mossin nentis, et omavalitsus on haiglal aidanud tasuda kommunaalkulusid, kuid puudu tuleb ikka. Ta ei nõustu arvamusega, et lahendus peitub pelgalt ülalpidamiskulude kärpimises. Haiglat ei saa pidada poolikult ja on piir, kust vähemaks võtta ei saa, väitis ta.

Vändra alevivalitsus on saatnud arupärimisi riiklikele instantsidele, kuid rahuldavat vastust pole saanud.

Konkreetsed pakkumised edasise tasustamise kohta esitab haigekassa väikehaiglaile lähipäevil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing