Pirita linnaosa soovib Venezia gondli 15. maiks vette lasta

16. märts 2001, 08:32

Gondel, mille Venezia aastate eest Tallinnale kinkis, ootab Saaremaal Nasval remonti. Kuigi paadimeistrid on valmis kehvas seisus veesõidukit korda tegema, pole pealinna juhid seda siiani tellinud, kirjutab SL Õhtuleht.

?Kui meilt remont tellitakse, oleme valmis seda kas või hommepäev alustama,? kinnitab Saare Paadi tegevjuht Peeter Laum. ?Siiani pole ametlikku palvet tulnud. Keegi pole gondli saatuse vastu huvigi tundnud.?

Paadimeistrite juht seletab, et gondli remontimine on erakordne ettevõtmine: säherdust veesõidukit niisama parandada ja lappida ei saa. ?Tuleb vist Veneetsia meistritelt abi paluda, sest igal maal on omad ehitusnipid ja -võtted,? arutleb Laum. Ka ei oska ta öelda remondiks kuluva summa suurust, see selgub alles pärast vana värvi eemaldamist.

?Asi tuleb kohe käsile võtta,? lubab Pirita linnaosa vanem Ülle Rajasalu. ?Tallinn laenas gondli Kuressaarele tingimusel, et see hiljem ka restaureeritakse. Miks seda pole tellitud, ma ei tea.?

Rajasalu sõnul ei saa remonditöid ilma konkreetse eelarve ja rahata teha. ?Kui Tallinn raha ei leia, võtame ise kätte ja tellime remondi,? lubab Rajasalu. Pirita linnaosavalitsus tahaks gondlit Pirita jõel sõitmas näha juba 15. mail, mil seal suvehooaeg avatakse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing