Ohtlikud haiglajäätmed vedelesid keset Tartut

20. märts 2001, 08:25

Eile hommikul avastas valvas kodanik Du Nordi kauplust ja Park-hotelli ühendava jalgtee veerest haiglajäätmete kuhila, mis kiirjuurdluse tulemusena osutus kõrvakliiniku prahiks, kirjutab Tartu Postimees.

Oli kümneid pruugitud süstlaid, tilgutisüsteeme, neerukujulisi pappkarpe, veriseid nartse ja kanüüle ning mitmesuguseid ravimipakendeid.

Tartu tervisekaitsetalituse vaneminspektor Tiiu Arr tunnistas jäätmed ohtlikeks. ?Ohtlikud jäätmed tuleb koguda erimarkeeringuga kottidesse. Kõik verega kokku puutunu tuleb põletada,? selgitas Arr.

Tartu linnavalitsuse keskkonnateenistuse juhataja Ülle Mauer nimetas juhtunut jäätmeseaduse jämedaks rikkumiseks. ?Kahtlemata on need ohtlikud jäätmed,? kinnitas ta.

Mauer lisa, et Tartus pole võimalusi veriste haiglajäätmete põletamiseks, kuid need tuleb koguda eraldi ja pärast töötlemist maetakse need Aardlapalu prügilas muust saastast eraldi. Pruugitud süstlad tuleks aga kipsi valada.

Tartu Ülikooli kliinikumi jäätmekäitluse spetsialist Tiina Teder kahetses juhtunut ja lubas, et peagi saavad kõik kliinikumi üksused endale lukustatud prügiruumid, nendesse aga prügi sorteerimist võimaldavad jäätmekonteinerid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing