Allhankest ei peaks loobuma

27. märts 2001, 18:17

Sangari juhataja Jaan Kallase hinnangul on allhanke osakaal Eesti rõiva- ja tekstiilitööstuses seni ülemäära suur, kuid see ei tohiks ka täielikult kaduda.

?Kolmandik ekspordist võiks lähiaastatel jääda siiski allhanketööks, sest tellimused on meie tootjatele tarkuse varasalv, mille baasil end arendada,? sõnas Kallas.

Sangari juhi Jaan Kallase kogemusel on tellijad allhankijatele valmis maksma järjest enam. ?Eesti rõivatööstus on pakkumistest juba praegu üle koormatud. Arvestades, et moodide vahetumine ja mitmekesisus nõuab järjest kiiremat reageerimist ja paindlikkust, on Eesti tellimuste täitjad suhteliselt jäigema Kagu-Aasia tööstuse kõrval eelisseisundis,? on Kallas optimistlik.

Tekstiil- ja tekstiilitoodete kasvav eksport oli läinud aastal Eesti üldises ekspordimahus 11,3 protsendi ja 2,7 miljardi krooniga masinate ja seadmete ning puidu ja puidutoodete järel kolmandal kohal. Allhanketööd moodustasid 44% tööstusharu ekspordimahust, mis on Eesti keskmine.

Suurem allhanketööde maht oli eeskätt esieksportööri Elcoteqi elektroonikatoodangu tõttu vaid masinate ja seadmete valdkonnas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing