Muhu kalatööstus kolmandat korda pankrotiseisus

Inno Tähismaa 30. märts 2001, 14:57

Mitu kuud elu ja surma vahel vaakunud OÜ Muhu Kalatööstus sai ettevõtte ajaloos juba kolmanda pankrotiavalduse, kuna ei suutnud kaluritele enam raha maksta.

Kõige rohkem jäi kalatööstus võlgu püügifirmale OÜ Keskpunkt. Võlasumma on 300 000 krooni ja Keskpunkti juhi Andro Otsa väitel pole kalatööstus juba mitme kuu vältel võimeline raha ära maksma.

OÜ Muhu Kalatööstuse omanik Tarmo-Raivo Lindam ütles, et asi on tõesti nukker. ?Kui raha peale ei saa, tõstan käed püsti,? kommenteeris ta ettevõtte seisu.

Tallinnas varahaldusega tegelev Lindam ütles, et sai tehase omanikuks pool-juhuslikult. Möödunud aastal käis ta külas oma Saaremaa tuttaval, kes talle pankrotis tehast tutvustas. Kuna Lindam on töötanud Kirovi kalakombinaadis, oli kalaäri talle tuttav ja ta otsustas proovida.

Lindam ütles, et ostis ettevõtte enampakkumise käigus Ühispangalt 4 mln krooniga, kes aga laenu peale ei andnud. Pank tahtis kohe 1,5 mln kroonist sissemakset, mille jaoks tuli raha laenata Optiva (Sampo) Pangast. Hansapank keeldus samuti laenu andmisest, kuna pangal oli endal mitu kalatehast hooldada.

Lindam ütles, et otsib praegu tehasele lisaks uusi investoreid. Tema sõnul töötab tehas hästi, praegu on kuukäive 1,5 mln krooni, ent see võiks olla 3 mln krooni. OÜ Muhu kalatööstuse osakapital on 7 mln krooni. Osa tehasest on viidud vastavusse euronormidega, teise poole jaoks praegu raha napib. Tehases töötab 130 inimest.

Lindam ütles, et tehase hoogsamaks käimapanemiseks on vaja raha peale saada, et kala sisse osta. Esmaspäeval on tal Sampo pangaga nõupidamine, kus otsustatakse, kas pank annab raha peale või mis ettevõttest üldse saab.

Tehas töötleb peamiselt kilu ja räime ja turustab seda Ukrainas, kuna Venemaaga kehtivad topelt-tollid.

kalatööstuse pankrotihalduriks kinnitas kohtunik Toomas Kuuski.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing