Politsei paljastas autovaraste jõugu

11. aprill 2001, 08:07

Keskkriminaalpolitsei paljastas Tallinnas tegutsenud autovaraste rühmituse, mis jahtis kümmekonna aasta vanuseid luksusautosid, et neid omanikele tagasi müüa, kirjutab Postimees.

Postimehe andmetel keskendus peamiselt venelastest koosnenud grupeering 1990. aastate alguses toodetud Mercedeste, BMWde, Audide ning teiste hinnalisemate automarkide vargusele. Grupp valis sihilikult automudeleid, mille turuväärtus on umbes sada tuhat krooni, et hiljem kolmandik sellest masina tagastamise eest omanikult välja nõuda.

Ka keskendus rühmitus nende autode varastamisele, mis polnud tehases varustatud eriliste turvaseadmetega. Tavalise alarmsignalisatsiooni võtsid nad autodelt maha aga selleks kohaldatud tehnika abil ning ukselukud murdsid lahti titaanvõtmega.

Keskkriminaalpolitsei ülemkomissari Ahti Truupõllu sõnul tegutses grupp kindla rolli- ja tööjaotuse põhimõttel. Tänaseks on keskkriminaalpolitsei vahi alla võtnud viis selle liiget: Igori (32), Sergei (40), Mihhaili (24), Denissi (21) ja Aleksei (21).

Vahistatute seas on nii otseseid varguste täideviijad kui nende organiseerijad. Kõigile esitati eile süüdistus autode salajases varguses.

Tänaseks on keskkriminaalpolitsei grupi kinnipidamisel kätte saanud kaks Mercedest, mis varastati viimase kahe nädala jooksul Tallinnast Lasnamäelt. Politsei leidis autod erinevate linnaosade garaa?idest, kus nad ootasid tagasimüümise aega, ning tagastas need omanikele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing