Internetifirmad viskavad piraate netist välja

18. aprill 2001, 09:36

Täna sõlmivad internetiteenuse pakkujad Tele2, Uninet, ET, Delfi Online ja Zone Media ning Eesti Autorite Ühing (EAÜ), Eesti Fonogrammitootjate Ühing (EFÜ), Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsioon (EAKO) ja BSA Eesti koostöö kokkuleppe takistamaks internetis levivat piraatlust.

Sõlmitud kokkuleppe raames hakkavad ülalnimetatud organisatsioonid senisest enam rõhku pöörama just internetis vohavale piraatkaubanduse tõkestamisele, sulgedes vastavad koduleheküljed, portaalid või internetikaubamajad. Vajaduse korral edastatakse materjalid täitevvõimule, kes menetluse käigus tuvastab rikkumise ulatuse ja kohtuvõim määrab vastava karistuse.

'Iga päevaga muutub Eestis internet inimestele järjest rohkem kättesaadavamaks, ka paljud nö 'piraadid' hakanud just interneti kaudu piraatkoopiaid pakkuma ja levitama,' ütles BSA Eesti Komitee tegevjuht Ahti Leppik.'Internetis võib leida mitmeid kodulehekülgi, kus pakutakse müügiks või 'alla laadimiseks' erinevaid piraatkoopiaid filmidest, muusikast ja tarkvarast. Paljud kodulehekülgede omanikud ei ole teadlikud nendepoolsest autoriõiguste rikkumisest. Samas püütakse valdavalt just interneti abil piraatkoopiaid müües tulu teenida.'

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing