Savonlinja Oy: oleme SL-Bussiliinide omanik

Inno Tähismaa 23. aprill 2001, 15:53

Soome bussiettevõtte Savonlinja Oy esindajad kinnitasid täna Tallinna abilinnapea Priit Vilbale, et Soome bussiettevõte on AS SL-Bussiliinide omanik.

AS SL-Bussiliinid omanikfirma Savonlinja OY esindaja Tuomo Honkanen ja ettevõtte juhataja Urmas Reigo kohtusid abilinnapea Priit Vilba ja Tallinna Säästva Arengu ja Planeerimise Ameti juhataja Toomas Tauts.

AS SL-Bussiliinid esitas täiendavad dokumendid, mis tõendavad, et Tallinna ühistranspordiliinide konkursi toimumise ajal ja praegu on AS Vendlid Invest(AS SL-Bussiliinid) 100%-line omanik Savonlinja OY. Kinnitati, et vastupidiselt ajakirjanduses avaldatule on AS SL-Bussiliinide poolt Tallinna ühistranspordiliinide konkursile esitatud kõik materjalid tõesed.

Samuti kinnitati, et Savonlinja OY SL-Bussiliinide omanikuks oleku ajal(alates 18.10.2000.a.) ja Tuomo Honkaneni nõukogu liikmeks oleku ajal (alates 18.08.2000.a.) ei ole Kethrin Tomingas olnud AS Vendlid Invest(AS SL-Bussiliinid) nõukogu liige.

Täpsustati veelkord, et AS SL-Bussiliinid teeb ettevalmistusi, et järk-järgult alustada Tallinna ühistranspordiliinide osalist teenindamist alltöövõtuna 2001 aasta suvest.

Bussiliinide konkursi korraldamisega seotud Margo Tomingas pidi töölt lahkuma, kuna teda süüdistati huvide konfliktis: väideti, et tema abikaasa oli konkursi võinud SL-Bussiliinide nõukogu liige. Samuti väideti ajakirjandusele, et SL-Bussiliinide omanik pole üldse Soome firma, vaid endine maapanga juht ja Kethrin Tomingase isa Arvo Sarapuu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing