Kraft Foods ostab Pauligi osaluse Estrellas

Inno Tähismaa 25. aprill 2001, 15:49

Norra toiduainetootja Kraft Foods ostab oma Soome tütarettevõttes AB Estrella täiendava 50% osaluse Soome kohvi- ja maitseainetootjalt Oy-lt Paulig, teatas Kraftsi esindaja.

Kraft Foods on Põhjamaade suurim krõpsutootja, millel on tehased kõigis neljas Põhjala riigis.

Estrella on viimaste aastatega kasvanud turuliidriks Baltimaades ja Ukrainas, kus Kraftil on samuti tehased. Vene turul on Estrella tegija number kaks.

?Selle aktsiaostuga kindlustame oma positsiooni Põhjamaade krõpsuturul ja loome aluse veelgi kiiremale kasvule,? ütles Kraft Foods Nordicu juht Arne Jurbrant.

Paulig Oy nõukogu esimees Bertel paulig ütles, et see on Estrella arengus hea lahendus. ?Loodame, et Kraftil on head eeldused Oy Estrella Ab arendamiseks,? sõnas ta.


Oy Estrella Ab juht Peter Schulman hakkab nüüd juhtima ka Oy Kraft Foods Finland Ab tegevust Soomes ja Eestis.

Kraft Foods Nordicu toodete hulka kuuluvad Marabou, Freia, Daim, Twist ja Japp ?okolaadid ning Gevalia kohvid. Põhjamaades oli Krafti käive 1999. aastal 9,3 miljardit krooni ja töötajaid on 3150.

Kraft Foods International valmistab ja müüb 140 riigis selliseid tootteid nagu Milka, Cote d?Or, Toblerone ja Terry?s, Kraft ja Philadelphia-juustud, Tang-joogipulbrid, ja OREO, Ritz ja Club Social küpsised. Kraft Foods tegutseb Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas, Ladina-Ameerikas ja Aasias.

Paulig Oy on Soome pere-ettevõte , mis on spetsialiseerunud kohvi, maitseainete ja mõnede toiduainete tootmisele. Pauligi põhiturg on Põhjamaad, Venemaa ja Balti riigid. Pauligin päämarkkina-alueet ovat Pohjoismaat, Venäjä ja Baltian maat. Ettevõtte käive on umbes 4,6 miljardit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing