Ministeerium tahab jätta ETV suurlaenust ilma

08. mai 2001, 08:38

Rahandusministeerium ei toeta ETV-le riigigarantiiga 77 miljoni krooni laenamist, põhjendades seda ETV suutmatusega laenu tagasi maksta, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Analüüsisime ETV äriplaani ja sealt selgub, et nende taotlus refinantseerida koheselt kõik kohustused ei ole põhjendatud,? ütles rahandusministeeriumi asekantsler Margus Uudam. ?Kuna osad kohustused on mõistlikel tingimustel, siis ei vaja nad kohest refinantseerimist.?

ETV tegevjuht Aare Urm on Eesti Päevalehele öelnud, et kui laenu ei anta, tuleb telejaam sulgeda.

Uudami sõnul peab ETV mingite kohustuste refinantseerimisel oma vabanevad varad panti andma ja sellele võib lisanduda riigi garantii. ?ETV aga leiab, et võiks olla ainult riigi garantii. Leiame, et kogu vara peaks olema uue laenu tagatiseks,? nentis Uudam.

Tema sõnul ei selgu ETV äriplaanist garantii mõttekus. ?Me ei tea, kuidas ETV planeerib raha tagasi maksta ning see tähendab, et riigi jaoks garantii ka realiseerub ehk riik peab laenu kinni maksma,? tõdes Uudam.

Rahandusministeeriumi hinnangul tuleb äriplaan üle vaadata ja leida, mis on tegelikud vajadused.

Kas valitsuskabineti tänasel istungil on rohkem neid, kes laenuga ei nõustu, seda ei osanud asekantsler kommenteerida. Ühe anonüümsust palunud rahandusministeeriumi ametniku sõnul ei kinnita seekord laenu ka teised ministeeriumid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing