Kiirloterii Õnneseen tegijad trükkisid vaid poole pileteist

21. mai 2001, 08:41

Õnneseene-nimelise loterii korraldanud mittetulundusühing Bristol trükkis vaid pooled piletid. Lubatud peavõitude - kahe auto ja kaheksa arvuti asemel on tegelikult mängus vaid üks auto ja neli arvutit, kirjutab SL Õhtuleht.

?Kui trükitud lotopiletite tiraa? pole pileti tagaküljel märgitud 1,2 miljonit, vaid 600 000, on see tarbija petmine!? väidab Eesti Loto jurist Kalle Oja. Ta näeb ohtu, et kui loteriipiletite müük läheb halvasti, jätab MTÜ Bristol teise poolt tiraa?ist tellimata.

Bristoli juhatuse liige Marten Kokk ütles ainult poolte piletite tellimise kohta, et seda soovitas neile piletid trükkinud Inglismaa firma Scientific Games International. ?Inglased ütlesid, et piletite hoiukulud lähevad nii suureks, et targem on need trükkida kahes osas,? väidab Kokk.

?Kas tegemist on pettusega või mitte, selgub mai lõpuks,? ütleb rahandusministeeriumi juriidilise osakonna spetsialist Alar Urm. ?Tarbija petmine on see, kui korraldaja rikub loterii korraldamise tingimusi tarbijale kahjulikus suunas. Kui on rikutud loterii korraldamise tingimusi ja tarbijat petetud, tühistatakse loterii korraldusluba ja tehakse ettekirjutus seaduserikkumise kõrvaldamiseks.?

Rahandusministeeriumile esitatud loterii Õnneseen korraldamistingimustes on märgitud tiraa?iks 1 200 000 piletit. Samas teab Urm, et tegelikult lasi Bristol neid trükkida täpselt poole vähem. Loteriiseaduse järgi aga ei peagi kõiki pileteid korraga trükkima. See nõue on alles uue seaduse eelnõus.

?See on otsitud põhjus, et meid mustata,? ütleb kiirlotopiletite ümber tekkinud segaduse kohta MTÜ Bristol juhatuse liige Marten Kokk. ?Muide - rahandusministeeriumi juriidilise osakonna spetsialist ja uue loteriiseaduse üks väljatöötaja Alar Urm on ka Eesti Loto nõukogu liige. Siin on ilmselge huvide konflikt! Seetõttu ei kaasanud Urm ka eraloterii korraldajaid seaduse väljatöötamisse ja teeb kõik selleks, et ainult Eesti Lotol läheks hästi.?

Küsitletu vend, MTÜ Bristol tegevdirektor Marek Kokk väidab, et juba juuni lõpus jõuavad Eestisse ka ülejäänud 600 000 piletit. ?Oleme Eesti Loto kõige suurem konkurent. Meil läheb hästi ja järelikult tuleb meile jalg taha panna,? arvab ta.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing