Virumaal vohab salametalliäri

25. mai 2001, 08:00

Kohtla-Järvel tegutseb karistamatult vanametalliga ebaseaduslikult äritsev firma, mille üheks omanikuks on pankrotistunud Oru Turbakombinaadi taas käima panna lubanud Roland Pullerits, kirjutab Eesti Päevaleht.

Vanametalli kokkuostmiseks puudub eelmise aasta detsembrist tegutseval OÜ-l Floccosa tegevusluba omavalitsusest, samuti pole firmal nõutavat jäätmekäitlusluba. Eesti Päevaleht tõestas, et Floccosa ostab vanametalli kokku sularaha eest, mis on alates 16. veebruarist jäätmeseadusega rangelt keelatud.

Eesti Päevaleht helistas Floccosa kokkuostupunkti metalli vastuvõtjale Janek Loomusele ning pakkus müüa 10 tonni vanarauda. Loomus pakkus hinnaks 600 krooni tonn ning lubas tasuda kohapeal sularahas. Vanametalli ostab Floccosa kokku laoplatsil, kus varem asus asfalditehas.

Firma omanikering OÜ Flaccosa dokumentidest ei selgu. Juhatuse esimeheks on märgitud Vladimir Kuravkin.

Eesti Päevalehele tunnistas Roland Pullerits, et on firma üks omanikke. Tema sõnul pole OÜ-l Flaccosa tegevusluba ja jäätmekäitlusluba vaja. ?Kokkuost on meil alles tegemisel. Töötame lepingute alusel,? kinnitas ta.

Eesti Raudtee andmetel aga on Floccosa viimase kolme kuu jooksul laadinud kümneid vaguneid vanarauda. Näiteks 16. märtsil laaditi Püssi jaamas kaks vagunit, aprillis ja mais laaditi metalli Kohtla jaamas.

Roland Pulleritsu nimi kerkis esimest korda avalikkuse ette seoses Oru Turbakombinaadi skandaalse pankrotiga. Pärast turbatootmise seiskumist ja asula sotsiaalset katastroofi, ostis pankrotistunud ettevõtte Pulleritsu firma OÜ Freesturvas, kes lubas turbatootmist Orus jätkata.

Hiljem selgus, et Pulleritsu huvitas vaid kombinaati allesjäänud metall.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing